Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kommande matcher
SEPTEMBER 2020
 
19
09:00
lör
09:00    
Flickor 10-11, Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
Lilla Torg FF - Linero IF vit  -      
19
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Knutsvallen B-plan 7-manna 1
Hardeberga BK röd - Linero IF vit  -      
19
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - Bjärreds IF  -      
19
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Oxie SK svart  -      
19
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Harlösa IF  -      
19
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF vit - Hardeberga BK  -      
19
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Maglasäte IF  -      
19
12:00
lör
12:00    
Pojkar 06, Tolvans IP B-plan 9-manna
IF Lödde gul - Linero IF vit  -      
19
13:30
lör
13:30    
Flickor 05-06, Linero IP B-plan
Linero IF - Lunds FF (9m)  -      
19
15:00
lör
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - AIF Barrikaden  -      
19
16:00
lör
16:00    
Herrjuniorer, fotboll, Strandängens IP A-plan
Ifö Bromölla IF - Linero IF  -      
20
09:00
sön
09:00    
Pojkar 13, Bortaplan
Vellinge - Linero Idrottsförening  -      
20
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Kävlinge GoIF  -      
20
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Veberöd / Dalby  -      
20
10:00
sön
10:00    
Flickor 10-11, Bara IP A-plan
Bara GoIF röd - Linero IF röd  -      
20
10:00
sön
10:00    
Flickor 12-13, Sdra Sandby IP konstgrs 5-manna 2
Södra Sandby IF - Linero IF vit  -      
20
10:45
sön
10:45    
Pojkar 12, Blentarp 20e eller Uppåkra 27e
Knattespelen omg 3 - Linero IF P12  -      
20
11:00
sön
11:00    
Pojkar 10, Bortaplan
Dalby - Linero Idrottsförening  -      
20
11:00
sön
11:00    
Flickor 12-13, Möllevallen IP, Skanör B-plan 5-manna 2
Skanör Falsterbo IF - Linero IF röd  -      
20
11:30
sön
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - IF Lödde gul  -      
20
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Arlövs BI blå  -      
20
12:30
sön
12:30    
Pojkar 08, Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
FC Bellevue 3 - Linero IF röd  -      
20
13:30
sön
13:30    
Pojkar 08, Svalebo, konstgrs 7-manna 2
Veberöds AIF svart - Linero IF grön  -      
20
14:00
sön
14:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Torns if
  -      
20
15:00
sön
15:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Torns IF  -      
 
21
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Södra Sandby IF  -      
25
19:00
fre
19:00    
Herrjuniorer, fotboll, Berga IP, konstgräs
Trollenäs IF - Linero IF  -      
26
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Torns IF svart  -      
26
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Trollevallen
Trollenäs IF - Linero IF röd  -      
26
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Staffansvallen
Staffanstorp - Linero Idrottsförening  -      
26
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Backarnas FF  -      
26
10:00
lör
10:00    
Flickor 12-13, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Uppåkra IF grön  -      
26
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Uppåkravallen
Uppåkra IF svart - Linero IF vit  -      
26
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds BOIS  -      
26
11:30
lör
11:30    
Flickor 12-13, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF vit - GIF Nike blå  -      
26
12:00
lör
12:00    
Pojkar 07, Staffansvallen Plan 4, konstgrs
Staffanstorp United FC lila - Linero IF vit  -      
26
13:00
lör
13:00    
Pojkar 09, Klostergrdens IP plan 4A konstgrs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
26
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Klagshamns IP plan 2
IFK Klagshamn - Linero IF  -      
26
13:15
lör
13:15    
U16, Bortaplan
U16 » 
Åkarp - Linero Idrottsförening
  -      
26
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 9-manna
Linero IF röd - Staffanstorp United FC röd  -      
26
16:00
lör
16:00    
Herrar, fotboll, Kroksbäck IP A-plan
Bosnien Hercegovinas SK - Linero IF  -      
27
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - GIF Nike blå  -      
27
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Gamla IP, Klgerup konstgrs 7-manna 1
Klågerups GoIF röd - Linero IF röd  -      
27
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Smörlyckan
Lunds FF - Linero Idrottsförening  -      
27
10:00
sön
10:00    
Pojkar 13, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Torns  -      
27
11:15
sön
11:15    
Pojkar 12, Uppåkra
Uppåkra IF - Linero IF P12  -      
27
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Lunds BK röd  -      
27
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
FC Champions - Linero IF vit  -      
27
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
FC Staffanstorp vit - Linero IF röd  -      
27
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 9-manna
Linero IF vit - Höörs IS vit  -      
27
16:00
sön
16:00    
Pojkar 07, Tornvallen, Stngby konstgrs 9-manna
Torns IF orange - Linero IF röd  -      
 
28
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Färs & Frosta Arena, Höör B-plan
Höörs IS - Linero IF  -      
OKTOBER 2020
 
02
19:00
fre
19:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Dösjöbro IF  -      
03
09:15
lör
09:15    
Flickor 12-13, Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
FC Rosengård 1917 - Linero IF vit  -      
03
09:30
lör
09:30    
Flickor 12-13, Uppåkravallen
Uppåkra IF gul - Linero IF röd  -      
03
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Tolvans IP
IF Lödde - Linero IF  -      
03
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF röd - FC Rosengård  -      
03
11:00
lör
11:00    
Pojkar 06, Klostergrdens IP plan 8
Lunds BK - Linero IF röd  -      
03
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna B
Linero IF vit - Genarps IF  -      
03
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF vit - FC Staffanstorp blå  -      
03
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
Kulladals FF - Linero IF röd  -      
03
12:00
lör
12:00    
Pojkar 08, Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 2
Staffanstorp United FC vit - Linero IF grön  -      
03
12:00
lör
12:00    
Pojkar 08, Bäckagårds IP plan 1 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Linero IF röd  -      
03
13:00
lör
13:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - FC Möllan  -      
04
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Svalebo, konstgrs 9-manna
Veberöds AIF - Linero IF röd  -      
04
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Smrlyckans IP Plan 4
Lunds FF vit - Linero IF vit  -      
04
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF grön  -      
04
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna B
Linero IF röd - Hörby FF svart  -      
04
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF vit  -      
04
12:00
sön
12:00    
Flickor 10-11, Sorgenfri IP Konstgrs 7-manna 2
Malmö City FC - Linero IF vit  -      
04
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Husarngens IP A-plan 9-manna
Eslövs BK röd - Linero IF vit  -      
04
14:00
sön
14:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Ystad
  -      
04
14:00
sön
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP B-plan
Linero IF - Husie IF (9m)  -      
04
15:00
sön
15:00    
Pojkar 07, Filborna IP 4
Spanska Akademin FF - Linero IF vit  -      
 
05
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Dalby GIF  -      
09
19:00
fre
19:00    
Råå IF - Linero IF  -      
10
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Dalby GIF  -      
10
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Oxie SK vit  -      
10
10:00
lör
10:00    
Flickor 12-13, Södra Sandby IP
Linero Idrottsförening - Södra Sandby IF  -      
10
11:00
lör
11:00    
Pojkar 10, Svalebo
Veberöds AIF - Linero IF röd  -      
10
11:00
lör
11:00    
Pojkar 10, Vikenplanen
Furulunds IK gul - Linero IF vit  -      
10
11:30
lör
11:30    
Pojkar 09, lyckevallen C-plan 7-manna
Löberöds IF - Linero IF vit  -      
10
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Genarps IF  -      
10
12:00
lör
12:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Maglasäte IF  -      
10
12:00
lör
12:00    
Flickor 08-09, Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 2
Södra Sandby IF vit - Linero IF vit  -      
10
14:30
lör
14:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 9-manna
Linero IF röd - Malmö FF  -      
10
15:00
lör
15:00    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - BK Höllviken  -      
11
sön
00:00    
Herrar, fotboll, Bortaplan
Ariana FC - Linero IF  -      
11
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF  -      
11
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - FC Möjligheten  -      
11
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Lunds FF grön  -      
11
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Uppkravallen, konstgrs 7-manna 1
Uppåkra IF - Linero IF röd  -      
11
12:30
sön
12:30    
Pojkar 10, Bortaplan
Lunds BOIS - Linero Idrottsförening  -      
11
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 9-manna
Linero IF vit - Lunds BOIS  -      
11
13:30
sön
13:30    
Pojkar 09, Snarringe IP 7-manna 1
Skegrie BK grön - Linero IF röd  -      
11
14:15
sön
14:15    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Ksf prespa berlik
  -      
11
14:30
sön
14:30    
Flickor 05-06, Kirsebergs IP, konstgräs
Backarnas FF (9m) - Linero IF  -      
 
17
09:00
lör
09:00    
Pojkar 10, Bortaplan
LBK 7-manna kick-off - Linero IF  -      
17
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Bortaplan
Lunds BKs 9-manna-kickoff - Linero Idrottsförening  -      
17
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Gräsplan
Linero IF P12 - Lunds FF P12  -      
17
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Högalids IP, B-plan 9-manna
Harrie FF blå - Linero IF röd  -      
17
14:00
lör
14:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - IF Lödde 2  -      
18
08:00
sön
08:00    
Pojkar 09, Klostergården/Smörlyckan
 
LBK 7-mannakickoff - Linero IF  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Bortaplan
Lunds BKs 9-manna-kickoff - Linero Idrottsförening  -      
18
10:00
sön
10:00    
Flickor 12-13, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - Södra Sandby IF  -      
18
12:30
sön
12:30    
U16, Bortaplan
U16 » 
Bk Flagg - Linero Idrottsförening
  -      
18
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 9-manna
Linero IF vit - Lunds FF  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se