Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Spelade matcher
DECEMBER 2019
 
08
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Västervångs IP (Västervångsskolan), Trelleborg
FC Trelleborg - Linero IF  -      
08
14:00
sön
14:00    
Flickor 05-06, Vikenplanen
Furulund - Linero Idrottsförening  -      
07
15:15
lör
15:15    
Pojkar 09, Vikenhallen, Furulund
 
FIK´s futsalcup - Linero IF - två lag  -      
07
11:00
lör
11:00    
Pojkar 13, Vikingahallen
Linero Idrottsförening - Tygelsjö  -      
07
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Staffansvallens IP
Staffanstorp United - Linero Idrottsförening  -      
07
10:30
lör
10:30    
Pojkar 08, Jeppavallen
Höörs IS - Linero IF  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF P12 - Torns IF P12  -      
07
07:40
lör
07:40    
Pojkar 05, Bromölla
Linero Idrottsförening - Lb - Hus - indoor cup   -      
 
01
18:00
sön
18:00    
Herrar, futsal, Idrottens Hus
Medina IF - Linero IF  -      
01
14:30
sön
14:30    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - kvarnby  -      
01
11:00
sön
11:00    
Pojkar 08, Klostergårdens IP
Lunds BK - Linero Idrottsförening  -      
NOVEMBER 2019
 
30
12:30
lör
12:30    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Furulunds IK  -      
30
10:30
lör
10:30    
Pojkar 06, Klostergården
Lunds BK - Linero IF  -      
30
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Kulladals FF  -      
 
24
13:00
sön
13:00    
Pojkar 07, Exercisfältets IP, Landskrona
IK Wormo - Linero Idrottsförening  -      
23
17:30
lör
17:30    
Herrar, futsal, ISLK-Hallen
Linero IF - Rosengård FF  -      
23
17:00
lör
17:00    
Pojkar 05, Flyinge sporthall.
Linero Idrottsförening - Gof spelen  -      
23
12:00
lör
12:00    
Pojkar 08, Gunnesbo Gård
Lunds BOIS - Linero IF  -      
22
18:00
fre
18:00    
Pojkar 07, Killebäckshallen, Södra Sandby
Olika - Linero Idrottsförening  -      
22
17:00
fre
17:00    
SBK Cupen - Linero Idrottsförening  -      
 
17
14:30
sön
14:30    
Herrar, futsal, Rosengårds Sporthall
Ensamkommandes IF - Linero IF  -      
17
11:00
sön
11:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Hittarps IK  -      
16
13:00
lör
13:00    
Herrar, fotboll, Tomelilla IP
Tomelilla IF - Linero Idrottsförening  -      
16
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Svaleboskolans konstgräs
Linero Idrottsförening - Veberöd  -      
16
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Bortaplan
Torns - Linero IF  -      
16
07:40
lör
07:40    
Pojkar 13, Bortaplan
Uppåkra cup - Linero Idrottsförening  -      
 
10
17:30
sön
17:30    
Herrar, futsal, ISLK-Hallen
Linero IF - FC Ängelholm  -      
10
10:30
sön
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - IFK Malmö  -      
09
16:00
lör
16:00    
Pojkar 09, Wihlborgs Arena, Bunkeflostrand
 
Trianon Olympic Cup - Linero IF - två lag  -      
09
07:00
lör
07:00    
Pojkar 06, Wihlborgs Arena, Bunkeflostrand
 
Trianon Olympic Cup - Linero IF - två lag  -      
08
fre
00:00    
Pojkar 05, Södra Sandby, killebäckshallen
Linero Idrottsförening - Sandbyspelen   -      
 
03
11:00
sön
11:00    
Pojkar 10, Eslöv, Gräshallen, Ringsjövägen 2B, 241 39 Eslöv
Eslöv Allahelgona Cup - Linero IF  -      
02
10:00
lör
10:00    
Herrar, futsal, Hästveda
Snapphanecupen - Linero Idrottsförening  -      
OKTOBER 2019
 
27
11:00
sön
11:00    
Pojkar 07, Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
FC Rosengård 1917 röd - Linero IF vit  -      
27
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Eslövs BK röd4  -  3  
26
16:30
lör
16:30    
Herrar, futsal, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Snogeröds IF8  -  5  
26
09:30
lör
09:30    
Pojkar 10, Bortaplan
Lunds BK - Linero IF  -      
26
07:40
lör
07:40    
Pojkar 09, Staffansvallen, Staffanstorp
 
Pågacupen - Linero IF - två lag  -      
 
20
09:00
sön
09:00    
Pojkar 10, Kungsgårdsleden, Ängelholm.
ÄFF-cupen - Linero IF  -      
19
12:00
lör
12:00    
Pojkar U16, Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK - Linero IF vit2  -  1  
19
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
15
19:00
tis
19:00    
Pojkar U16, Vellinge IP A-plan
Vellinge FF - Linero IF röd1  -  2  
 
13
16:00
sön
16:00    
Pojkar 05, Österås IP G-plan 9-manna
IFK Hässleholm - Linero IF röd8  -  3  
13
16:00
sön
16:00    
Pojkar 08, Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF vit  -      
13
15:30
sön
15:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Hyllie IK3  -  1  
13
12:00
sön
12:00    
Pojkar 06, Dalby IP konstgräs 9-manna
Dalby GIF - Linero IF7  -  4  
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar 10, Dalby IP 7-manna
Dalby GIF - Linero IF  -      
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Malmö FF 1  -      
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Uppåkra IF grön  -      
12
16:00
lör
16:00    
Pojkar 05, Hyllie IP konstgräs
Hyllie IK grönsvart - Linero IF vit4  -  4  
12
16:00
lör
16:00    
Pojkar 09, Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF - Linero IF vit  -      
12
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Bjärreds IF grön  -      
12
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Skanör Falsterbo IF  -      
12
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF grön  -      
12
09:30
lör
09:30    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot BK Höllviken - Linero Idrottsförening  -      
12
09:20
lör
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Södra Sandby  -      
11
19:00
fre
19:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Klågerups GoIF röd  -      
10
19:00
tor
19:00    
Herrar, fotboll, Västra Ingelstads IP konstgräs
Västra Ingelstad IS (9m) - Linero IF7  -  2  
07
19:30
mån
19:30    
Flickor 05-06, Tolvans IP B-plan 9-manna
IF Lödde - Linero IF/Södra Sandby IF2  -  4  
07
19:00
mån
19:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Södra Sandby IF blå4  -  2  
 
06
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - BK Landora röd2  -  5  
06
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Dalhems IP A-plan 7-manna 2
Backarnas FF - Linero IF vit  -      
06
11:30
sön
11:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Lunds FF2  -  2  
06
09:45
sön
09:45    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Torna Hällestads IF röd7  -  2  
06
09:30
sön
09:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Trelleborgs FF  -      
05
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Spjutstorps IF0  -  0  
05
14:00
lör
14:00    
Pojkar 09, Dalby IP 7-manna öst
Dalby GIF blå - Linero IF röd  -      
05
13:30
lör
13:30    
Pojkar 11, Lödde IP
Knattespelen - Linero Idrottsförening  -      
05
12:45
lör
12:45    
Pojkar 07, Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF vit - Linero IF grön  -      
05
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF vit  -      
05
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF vit - Torna Hällestads IF  -      
05
11:00
lör
11:00    
Flickor 08-09, Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 2
Södra Sandby IF blå - Linero IF röd  -      
05
10:20
lör
10:20    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Dalby GIF - Linero Idrottsförening  -      
05
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
Lunds FF grön - Linero IF vit  -      
05
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Husie IF grön  -      
05
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Åkarps IF 1  -      
05
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - Höörs IS   -      
05
09:45
lör
09:45    
Flickor 10-11, Tolvans IP, Löddeköpinge
 
Knattespelsfinalen - Linero Idrottsförening  -      
05
09:00
lör
09:00    
Pojkar 12, Tolvans IP
Linero IF P12 - Lödde IF  -      
02
19:00
ons
19:00    
Herrar, fotboll, Tomelilla IP konstgräs
Spjutstorps IF - Linero IF3  -  1  
SEPTEMBER 2019
 
29
13:00
sön
13:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Liria IF6  -  1  
29
11:00
sön
11:00    
Pojkar 08, Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
Lunds BOIS vit - Linero IF röd  -      
29
11:00
sön
11:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IFK Simrishamn blå  -      
29
10:30
sön
10:30    
Pojkar 07, Furehov IP plan 3
Åhus Horna BK röd - Linero IF röd  -      
29
10:15
sön
10:15    
Flickor 10-11, Veberöd
 
F2011 mot Uppåkra IF och Lunds FF - Linero Idrottsförening  -      
29
10:00
sön
10:00    
Pojkar 05, Lomma IP A-plan, konstgräs 9-manna
GIF Nike blå - Linero IF vit3  -  6  
29
10:00
sön
10:00    
Pojkar 12, Ljungvalla
Linero IF P12 - Furulunds IK  -      
29
09:30
sön
09:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Löberöds IF  -      
29
09:20
sön
09:20    
Flickor 12-13, Linero IP - Gräsplan
 
Linero Idrottsförening -   -      
28
14:00
lör
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - IFK Klagshamn blå6  -  2  
28
13:00
lör
13:00    
Pojkar 10, Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK vit - Linero IF röd  -      
28
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lilla Torg FF  -      
28
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Korsavads IP B-plan 9-manna
IFK Simrishamn - Linero IF röd3  -  3  
28
10:30
lör
10:30    
Pojkar 08, Tolvans IP B-plan 7-manna 1
IF Lödde gul - Linero IF vit  -      
28
10:15
lör
10:15    
Pojkar 10, Klostergårdens IP
Lunds BK eller Eslövs BK - Linero IF  -      
28
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Uppåkra IF grön  -      
28
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Ekevallen
Linero Idrottsförening - Genarps IF lördag eller Furulunds IK söndag  -      
28
09:30
lör
09:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Furulunds IK och Trelleborgs FF  -      
27
18:15
fre
18:15    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - FC Champions  -      
 
22
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Malmö FF4  -  5  
22
13:30
sön
13:30    
Pojkar 07, Björkavallen A-plan 7-manna 1
Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF vit - Linero IF röd  -      
22
13:30
sön
13:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Staffanstorp United FC 21  -  4  
22
13:00
sön
13:00    
Herrar, fotboll, Husiegårds IP A-plan
Husie IF - Linero IF2  -  0  
22
11:00
sön
11:00    
Pojkar 09, Ljungvalla IP B-plan 7-manna 1
Furulunds IK gul - Linero IF röd  -      
22
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Trollenäs IF vit0  -  4  
22
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
IF Limhamn Bunkeflo 2 - Linero IF vit  -      
22
09:30
sön
09:30    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Bara GIF - Linero Idrottsförening  -      
21
16:00
lör
16:00    
Pojkar U16, Osby IP A-plan
IFK Osby 1 - Linero IF röd1  -  2  
21
16:00
lör
16:00    
Flickor 05-06, Hyllie IP konstgräs
Hyllie IK grön - Linero IF/Södra Sandby IF4  -  3  
21
14:00
lör
14:00    
Pojkar 11, Hörby
Linero Idrottsförening - Knattespelen  -      
21
13:30
lör
13:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Eslövs BK vit3  -  3  
21
12:30
lör
12:30    
Pojkar 07, Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Linero IF grön  -      
21
12:00
lör
12:00    
Pojkar 07, Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
Staffanstorp United FC blå - Linero IF vit  -      
21
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BOIS röd  -      
21
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna B
Linero IF vit - Torns IF grön  -      
21
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
21
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
Oxie SK vit - Linero IF vit  -      
21
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - Hörby FF  -      
21
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
FC Staffanstorp blå - Linero IF röd  -      
 
15
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Trelleborgs FF1  -  8  
15
14:00
sön
14:00    
Pojkar U16, Kulladals IP, konstgräs
Kulladals FF 2 - Linero IF vit2  -  4  
15
13:00
sön
13:00    
Herrar, fotboll, Rosengård Norra IP konstgräs
Rosengård FF - Linero IF5  -  1  
15
13:00
sön
13:00    
Pojkar 10, Gyavallen, Stehag B-plan 5-manna
Stehags AIF vit - Linero IF röd  -      
15
12:00
sön
12:00    
Pojkar 08, Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Linero IF röd  -      
15
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Dalby GIF vit  -      
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - FC Trelleborg svart  -      
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - GIF Nike blå  -      
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 12, Sandbyvallen
Linero IF P12 - Södra Sandby IF  -      
15
08:50
sön
08:50    
Flickor 12-13, Klågerup, hybyvägen
Linero Idrottsförening - Knattespel  -      
14
16:00
lör
16:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - IFK Hässleholm 21  -  0  
14
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Uppåkravallen, konstgräs 1
Uppåkra IF - Linero IF1  -  4  
14
14:00
lör
14:00    
Pojkar 12, Hörby IP
Linero IF P12 - Hörby FF lördag eller S.Sanby söndag  -      
14
14:00
lör
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Vellinge IF7  -  5  
14
12:00
lör
12:00    
Pojkar 10, Romelevallen konstgräsplan 5-manna
Veberöds AIF - Linero IF  -      
14
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Veberöds AIF svart  -      
14
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - GIF Nike  -      
14
10:15
lör
10:15    
Flickor 10-11, Staffanstorp
 
F2011 mot TFK Nova Eslöv och FC Staffanstorp - Linero Idrottsförening  -      
14
10:00
lör
10:00    
Pojkar 05, Nya IP, Klågerup A-plan
Klågerups GoIF röd - Linero IF vit7  -  4  
14
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Svalebo
Veberöds AIF - Linero IF7  -  2  
14
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Torns IF orange  -      
14
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 2
Södra Sandby IF - Linero IF vit  -      
14
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Borgeby FK  -      
14
09:20
lör
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Backarnas FF och Vellinge IF  -      
11
19:00
ons
19:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - GIF Nike2  -  2  
09
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Lunds BOIS11  -  1  
 
08
17:00
sön
17:00    
Pojkar 07, Dalby IP konstgräs 7-manna öst
Dalby GIF - Linero IF grön  -      
08
16:30
sön
16:30    
Flickor 05-06, Dalhems IP A-plan 9-manna
Backarnas FF - Linero IF/Södra Sandby IF2  -  6  
08
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Arlövs BI5  -  7  
08
15:00
sön
15:00    
Pojkar U16, Vedby IP A-plan
Vedby/Rönne IF 1 - Linero IF röd3  -  1  
08
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Veberöds AIF svart  -      
08
11:30
sön
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna B
Linero IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
08
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF - Harlösa IF7  -  0  
08
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - GIF Nike grön  -      
08
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - Bjärreds IF eller Staffanstorp United FC  -      
08
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
BK Höllviken - Linero IF vit  -      
07
15:00
lör
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - FC Möllan3  -  2  
07
13:00
lör
13:00    
Pojkar 05, Olympiafältet Plan 10 konstgräs 9-manna
Helsingborgs IF - Linero IF röd9  -  3  
07
12:30
lör
12:30    
Flickor 08-09, Bortaplan
Askeröds IF vit - Linero IF röd  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
Arlövs BI blå - Linero IF vit  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Knattespelen  -      
07
09:30
lör
09:30    
Pojkar 09, Lerbäcksskolans IP konstgräsplan 7-manna
Värpinge IF vit - Linero IF röd  -      
07
09:20
lör
09:20    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Genarps IF - Linero Idrottsförening  -      
07
09:00
lör
09:00    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Uppåkra IF - Linero Idrottsförening  -      
06
18:30
fre
18:30    
Pojkar 07, Svalebo
Veberöds AIF vit - Linero IF röd  -      
03
19:00
tis
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Arlövs BI2  -  2  
 
01
17:00
sön
17:00    
Pojkar 10, Gunnesbo Gård A-plan 5-manna 1
Lunds BOIS vit - Linero IF vit  -      
01
13:30
sön
13:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo 16  -  4  
01
13:00
sön
13:00    
Herrar, fotboll, Ekevallen, Genarp A-plan
Genarps IF - Linero IF2  -  0  
01
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Veberöds AIF svart  -      
01
11:00
sön
11:00    
Pojkar U16, Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
Trelleborgs FF - Linero IF vit3  -  2  
01
10:30
sön
10:30    
Pojkar 08, Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
FC Rosengård 1917 blå - Linero IF röd  -      
01
10:15
sön
10:15    
 
F2011 Knattespel - Linero Idrottsförening  -      
01
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Ljungvalla IP B-plan 9-manna
Furulunds IK svart - Linero IF3  -  0  
01
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Bjärreds IF röd  -      
01
10:00
sön
10:00    
Pojkar 12, Högalid
Linero IF P12 - Harrie FF  -      
01
09:20
sön
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Uppåkra IF och Lilla Torg FF  -      
AUGUSTI 2019
 
31
14:00
lör
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Lunds FF11  -  3  
31
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Bjärreds IF röd  -      
31
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Bortaplan
Trollenäs IF eller Lunds BoIS - Linero IF  -      
31
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Gräsplan
Linero IF P12 - Gif Nike lördag hemma eller Harrie FF söndag borta  -      
31
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Oxie SK vit  -      
31
09:30
lör
09:30    
Pojkar 08, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Linero IF vit  -      
31
08:40
lör
08:40    
Flickor 12-13, Exercisgatan 31
Linero Idrottsförening - Ik Wormo knattespel   -      
30
19:00
fre
19:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Tomelilla IF3  -  0  
30
18:30
fre
18:30    
Pojkar 05, Uppåkravallen, konstgräs 9-manna
Uppåkra IF grön - Linero IF vit4  -  8  
29
17:45
tor
17:45    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Löberöds IF  -      
27
18:30
tis
18:30    
Flickor 05-06, Ellebnorgs IP
Husie IF - Linero Idrottsförening  -      
26
19:00
mån
19:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Staffanstorp United FC 25  -  4  
 
25
15:30
sön
15:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - BK Höllviken 23  -  1  
25
15:00
sön
15:00    
Herrar, fotboll, Smörlyckans IP Plan 2
Lunds FF - Linero IF5  -  6  
25
12:00
sön
12:00    
Pojkar 07, Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
25
11:00
sön
11:00    
Flickor 08-09, Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
Uppåkra IF grön - Linero IF röd  -      
25
11:00
sön
11:00    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Oxie SK - Linero Idrottsförening  -      
25
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Lunds BK vit0  -  3  
25
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Genarps IF  -      
25
09:30
sön
09:30    
Pojkar 11, Uppåkravallen
Linero Idrottsförening - Knattespelen  -      
24
15:00
lör
15:00    
Pojkar 05, Furehov IP plan 4 9-manna
Åhus Horna BK röd - Linero IF röd3  -  3  
24
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BK vit  -      
24
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna B
Linero IF vit - Södra Sandby IF blå  -      
24
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF röd  -      
24
10:30
lör
10:30    
Flickor 10-11, Bortaplan
F2010 mot Södra Sandby - Linero Idrottsförening  -      
24
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Svedala IF  -      
24
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 1
Svedala IF svart - Linero IF vit  -      
24
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF röd  -      
24
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - GIF Nike eller S. Sandby IF  -      
24
08:00
lör
08:00    
Pojkar 12, Åkarps Idrottsplats
Åkarp IF - Linero IF P12  -      
23
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Lunds SK3  -  0  
23
18:30
fre
18:30    
Flickor 05-06, Ellenborgs IP A-plan
Husie IF 2 - Linero IF/Södra Sandby IF4  -  6  
23
18:00
fre
18:00    
Flickor 08-09, Rosengård Norra IP konstgräs 7-manna 1
FC Möjligheten - Linero IF vit  -      
19
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Skegrie BK4  -  1  
 
18
15:30
sön
15:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Höörs IS 16  -  2  
18
13:30
sön
13:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Vankiva IF9  -  3  
18
12:00
sön
12:00    
Pojkar 06, Dösjöbro IP B-plan 9-manna
Dösjöbro IF vit - Linero IF6  -  3  
18
12:00
sön
12:00    
Pojkar 08, Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
Åkarps IF 1 - Linero IF röd  -      
18
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Husie IF grön  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF svart - Linero IF grön  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Gamla IP
Klågerups GoIF röd - Linero IF vit  -      
18
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Limhamns FF blå  -      
17
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Bara IP A-plan
Bara GoIF - Linero IF1  -  5  
17
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
Värpinge IF - Linero IF vit  -      
17
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Kulladals FF  -      
17
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Malmö City FC gul  -      
17
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Bortaplan
IF Lödde eller Värpinge IF - Linero IF  -      
17
09:20
lör
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F2010 mot Dalby GIF och Skanör Falsterbo IF  -      
16
18:30
fre
18:30    
Pojkar U16, Klagshamns IP plan 2
IFK Klagshamn - Linero IF vit4  -  4  
16
18:00
fre
18:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Södra Sandby IF blå  -      
14
19:00
ons
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Lunds BOIS2  -  0  
 
10
10:00
lör
10:00    
Flickor 12-13, Borgeby
Linero Idrottsförening - Borgeby cup  -      
10
09:00
lör
09:00    
Flickor 10-11, Bortaplan
Borgeby cup - Linero Idrottsförening  -      
09
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Snogeröds IP A-plan
Snogeröds IF - Linero IF3  -  1  
05
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Gamla IP/Lindholmsvägen A-plan
Skabersjö IF - Linero IF3  -  4  
 
04
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
03
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
02
10:00
fre
10:00    
Pojkar 08, Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
01
15:00
tor
15:00    
Pojkar 08, Bortaplan
 
Ica Öland cup 1 - Linero Idrottsförening  -      
JUNI 2019
 
30
08:00
sön
08:00    
Pojkar 07, Bromölla
Ifö cup - Linero Idrottsförening  -      
29
09:00
lör
09:00    
Pojkar 07, Bromölla
Ifö cup - Linero Idrottsförening  -      
28
08:00
fre
08:00    
Pojkar 07, Bromölla
IFö cup - Linero Idrottsförening  -      
26
19:00
ons
19:00    
Pojkar 07, Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
 
23
17:00
sön
17:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Vejby IF9  -  0  
20
19:00
tor
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Dalby GIF1  -  0  
18
20:00
tis
20:00    
Pojkar U16, Lomma IP B-plan, konstgräs
GIF Nike - Linero IF vit0  -  3  
 
16
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Staffanstorp United FC3  -  4  
16
12:00
sön
12:00    
Pojkar 08, Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 2
Svedala IF blå - Linero IF röd  -      
16
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
BK Höllviken - Linero IF vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Eslövs BK röd7  -  4  
16
09:30
sön
09:30    
Pojkar 09, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Linero IF vit  -      
15
14:00
lör
14:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - FC Trelleborg vit  -      
15
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Lunds FF svart  -      
15
10:00
lör
10:00    
Pojkar 05, Lomma IP A-plan, konstgräs 9-manna
GIF Nike blå - Linero IF vit3  -  6  
15
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
15
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
15
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna A
Linero IF - Södra Sandby IF eller Lunds FF  -      
15
09:30
lör
09:30    
Flickor 10-11, Bortaplan
F10-Södra Sandby IF - Linero Idrottsförening  -      
15
09:00
lör
09:00    
Pojkar 09, Pilängsplanen 7-manna 1
GIF Nike blå - Linero IF röd  -      
14
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Smörlyckans IP
Teknologkårens IF LTH - Linero IF1  -  4  
14
fre
00:00    
Pojkar U16, Bromölla
olika - Linero Idrottsförening  -      
13
17:45
tor
17:45    
Pojkar 10, Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF röd  -      
12
17:30
ons
17:30    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Borgeby FK5  -  6  
10
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Västra Ingelstad IS (9m)3  -  2  
 
09
15:30
sön
15:30    
Pojkar 07, Borgeby IP, E-plan konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF röd - Linero IF röd  -      
09
12:30
sön
12:30    
Pojkar 05, Landskrona IP I-plan 9-manna
BK Landora röd - Linero IF röd5  -  6  
09
12:00
sön
12:00    
Pojkar U16, Smörlyckans IP Plan 2
Lunds FF - Linero IF vit0  -  8  
09
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Värpinge IF vit  -      
09
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo B2  -      
09
10:00
sön
10:00    
Flickor 05-06, Bäckavallen B-plan 9-manna
Spjutstorps IF - Linero IF/Södra Sandby IF8  -  1  
08
14:00
lör
14:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Hyllie IK grön1  -  3  
08
14:00
lör
14:00    
Pojkar 11, Lödde IP
Linero Idrottsförening - Knattespelen  -      
08
13:00
lör
13:00    
Herrar, fotboll, Rosengård Norra IP A-plan
Liria IF - Linero IF1  -  1  
08
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Ekevallen, Genarp B-plan
Genarps IF - Linero IF grön  -      
08
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - GIF Nike röd  -      
08
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Blentarps BK  -      
08
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Bortaplan
Höörs IS eller Lunds BK - Linero IF  -      
08
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - GIF Nike  -      
08
09:40
lör
09:40    
Flickor 10-11, Bortaplan
 
F11 Knattespelsavslutning Lödde - Linero Idrottsförening  -      
08
09:30
lör
09:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Åkarps IF 1  -      
08
09:30
lör
09:30    
Pojkar 12, Tolvans IP Löddeköpinge
IF Lödde P12 - Linero IF P12  -      
06
13:00
tor
13:00    
Pojkar 06, Tornvallen, Stångby konstgräs 9-manna
Torns IF - Linero IF1  -  7  
03
19:30
mån
19:30    
Herrar, fotboll, Borgeby IP, Konstgräs
Bjärreds IF - Linero IF4  -  6  
 
02
17:30
sön
17:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - BK Astrio2  -  0  
02
15:00
sön
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Husie IF3  -  2  
01
07:30
lör
07:30    
Pojkar 06, Borgeby IP
 
BIF-cupen - Linero IF  -      
MAJ 2019
 
30
08:30
tor
08:30    
Pojkar 07, Borgeby IP
BIF-cupen - Linero Idrottsförening  -      
30
08:00
tor
08:00    
Pojkar 09, Höllviken
 
Halör Cup dag 1-3 - Linero IF  -      
29
19:00
ons
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Uppåkra IF2  -  1  
 
26
17:00
sön
17:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Rosengård FF0  -  10
26
16:00
sön
16:00    
Flickor 10-11, Akeröds IP
F10 - Askeröds IF - Linero Idrottsförening  -      
26
15:00
sön
15:00    
Flickor 08-09, Askeröds IP B-plan 7-manna 1
Askeröds IF - Linero IF röd  -      
26
14:30
sön
14:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Billesholms GIF/Bjuvstorps FF15  -  2  
26
12:30
sön
12:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - BK Olympic4  -  4  
26
11:30
sön
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Lunds BOIS vit  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF - Lunds BK vit5  -  6  
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Högalids IP, B-plan 7-manna 1
Harrie FF röd - Linero IF vit  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC svart - Linero IF vit  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna A
Linero IF vit - Harrie FF  -      
25
14:00
lör
14:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Löberöds IF/GOF IF2  -  4  
25
13:00
lör
13:00    
Pojkar U16, Helgevallen A-plan
IFK Knislinge - Linero IF röd0  -  3  
25
12:30
lör
12:30    
Flickor 10-11, Bortaplan
 
F11 Knattespel Veberöd - Linero Idrottsförening  -      
25
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Dalby GIF  -      
25
11:00
lör
11:00    
Pojkar 09, Borgeby IP, F-plan 9-manna
Bjärreds IF röd - Linero IF röd  -      
25
11:00
lör
11:00    
Flickor 08-09, Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
Lilla Torg FF - Linero IF vit  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Veberöds AIF  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC vit - Linero IF röd  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Gräsplan
Linero IF PF12 - Staffanstorp United  -      
24
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Sorgenfri IP, konstgräs
FC Möllan - Linero IF2  -  1  
21
18:30
tis
18:30    
Flickor 05-06, Brovallen
Limhamn Bunkeflo - Linero Idrottsförening  -      
20
18:00
mån
18:00    
Pojkar 07, Borgeby IP,Konstgräs 7-manna 3
Bjärreds IF gul - Linero IF vit  -      
 
19
15:30
sön
15:30    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - IFK Osby 12  -  0  
19
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Gunnesbo Gård A-plan
Lunds BOIS - Linero IF1  -  4  
19
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Smörlyckans IP Plan 2
Lunds SK - Linero IF6  -  4  
19
12:00
sön
12:00    
Pojkar 07, Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 1
FC Bellevue 1 - Linero IF röd  -      
19
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF grön  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 05, Klostergårdens IP plan 3
Lunds BK vit - Linero IF vit5  -  10
19
09:30
sön
09:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Arlövs BI blå  -      
18
15:00
lör
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Genarps IF1  -  1  
18
13:00
lör
13:00    
Pojkar 05, Västergårds IP 1 9-manna
Eskilsminne IF 1 - Linero IF röd2  -  6  
18
13:00
lör
13:00    
Pojkar U16, Ljungvalla IP A-plan
Furulunds IK - Linero IF vit2  -  7  
18
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Janstorps AIF6  -  3  
18
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Askeröds IF  -      
18
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Södra Sandby IF vit  -      
18
11:00
lör
11:00    
Pojkar 10, Uppåkravallen
Uppåkra IF vit - Linero IF röd  -      
18
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Borgeby IP, E-plan konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF grön  -      
18
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Klostergården IP, Lund
Knattespelen - Linero Idrottsförening  -      
18
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Uppåkra IF svart  -      
18
09:30
lör
09:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Värpinge IF vit  -      
18
09:30
lör
09:30    
Pojkar 10, Bortaplan
Torns IF grön - Linero IF vit  -      
18
09:30
lör
09:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F10-Dalby GIF  -      
16
17:30
tor
17:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Uppåkra IF svart  -      
13
19:15
mån
19:15    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Södra Sandby IF vit2  -  3  
13
18:30
mån
18:30    
Herrar, fotboll, Kronetorpsvallen B-plan
Arlövs BI - Linero IF4  -  1  
 
12
15:00
sön
15:00    
Pojkar U16, Korsavads IP A-plan
IFK Simrishamn - Linero IF röd5  -  0  
12
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF - Trollenäs IF vit1  -  5  
12
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Staffanstorp United FC vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Pojkar 12, Romelevallen
Veberöds AIF - Linero IF P12  -      
12
09:20
sön
09:20    
Flickor 10-11, Bortaplan
 
F11-Knattespel i Borgeby - Linero Idrottsförening  -      
11
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Linero IF röd  -      
11
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Värpinge IF  -      
11
11:00
lör
11:00    
Pojkar 09, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF orange - Linero IF röd  -      
11
10:30
lör
10:30    
Pojkar 05, Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK gul - Linero IF röd10  -  4  
11
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Torns IF orange  -      
11
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 1
Södra Sandby IF - Linero IF vit  -      
11
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna A
Linero IF vit - Furulunds IK Gul  -      
11
08:50
lör
08:50    
Flickor 10-11, Uppåkravallen
F10-Uppåkra IF - Linero Idrottsförening  -      
10
19:15
fre
19:15    
Herrar, fotboll, Smörlyckans IP, konstgräs
Lunds SK - Linero IF1  -  2  
10
19:00
fre
19:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Dösjöbro IF7  -  0  
10
18:30
fre
18:30    
Flickor 08-09, Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 2
Oxie SK svart - Linero IF röd  -      
10
18:30
fre
18:30    
Flickor 08-09, Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
Oxie SK vit - Linero IF vit  -      
08
19:00
ons
19:00    
Pojkar 05, Lomma IP B-plan, konstgräs
GIF Nike gul - Linero IF röd5  -  3  
06
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Lunds FF2  -  2  
 
05
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Kvarnby IK7  -  3  
05
13:00
sön
13:00    
Pojkar U16, Olympiafältet Plan 6
Helsingborgs AIS - Linero IF vit6  -  0  
05
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Bjärreds IF blå  -      
05
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - IF Limhamn Bunkeflo 2  -      
05
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Högalids IP, B-plan 7-manna 2
Harrie FF röd - Linero IF vit  -      
05
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Lunds FF vit  -      
05
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Åkarps IF 1  -      
05
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF - Linero IF vit  -      
05
09:20
sön
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F10-Lunds BOIS  -      
04
14:00
lör
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Kvarnby IK2  -  7  
04
12:00
lör
12:00    
Pojkar 10, Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC orange - Linero IF röd  -      
04
11:00
lör
11:00    
Pojkar 07, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF svart - Linero IF grön  -      
04
11:00
lör
11:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Knattespelen  -      
04
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Dalby GIF  -      
04
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Dalby GIF  -      
04
09:50
lör
09:50    
Pojkar 07, Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
Malmö FF 2 - Linero IF röd  -      
03
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Bara GoIF1  -  1  
03
18:00
fre
18:00    
Pojkar 05, Kronetorpsvallen B-plan 9-manna
Arlövs BI - Linero IF vit6  -  4  
02
17:30
tor
17:30    
Pojkar 06, Gunnesbo Gård A-plan 9-manna
Lunds BOIS - Linero IF0  -  7  
01
15:00
ons
15:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Vedby/Rönne IF 12  -  1  
APRIL 2019
 
29
18:30
mån
18:30    
Herrar, fotboll, Snarringe IP
Skegrie BK - Linero IF2  -  2  
 
28
14:00
sön
14:00    
Pojkar U16, Södra Sandby IP A-plan
Södra Sandby IF - Linero IF röd1  -  2  
28
12:30
sön
12:30    
Pojkar 08, Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
Lunds BOIS vit - Linero IF röd  -      
28
12:30
sön
12:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - F10 - Södra Sandby  -      
28
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Tolvans IP konstgräs 7-manna 3
IF Lödde gul - Linero IF vit  -      
28
11:30
sön
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Dalby GIF vit  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF - Bjärreds IF röd3  -  4  
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Svedala IF blå  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC lila - Linero IF röd  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna A
Linero IF vit - Lunds FF vit  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 12, Borgeby IP
Bjärreds IF - Linero IF PF12  -      
27
14:00
lör
14:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Torns IF8  -  0  
27
12:00
lör
12:00    
Pojkar 09, Vikenplanen
Furulunds IK gul - Linero IF vit  -      
27
12:00
lör
12:00    
Flickor 05-06, Ellenborgs IP A-plan
Husie IF 1 - Linero IF/Södra Sandby IF5  -  5  
27
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Staffanstorp United FC svart  -      
27
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF grön  -      
27
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Möllevallen IP, Skanör B-plan 7-manna 1
Skanör Falsterbo IF - Linero IF vit  -      
27
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Staffansvallen plan 2
FC Staffanstorp vit - Linero IF röd  -      
27
09:20
lör
09:20    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
 
Linero Idrottsförening - F11 Knattespel  -      
26
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Gunnesbo Gård A-plan
Lunds BOIS - Linero IF0  -  3  
26
19:00
fre
19:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Lunds BK1  -  5  
24
17:30
ons
17:30    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF/Södra Sandby IF - Hyllie IK grön11  -  1  
22
19:00
mån
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Skabersjö IF2  -  2  
22
17:00
mån
17:00    
Pojkar 06, Strandvallen, Hällevik
 
Eastergames - Linero IF  -      
22
17:00
mån
17:00    
Pojkar 07, Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF - Linero IF grön  -      
22
16:00
mån
16:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Svedala IF4  -  7  
22
12:45
mån
12:45    
Pojkar 07, Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK grön - Linero IF vit  -      
22
12:00
mån
12:00    
Pojkar 05, Svalebo, konstgräs 9-manna
Veberöds AIF vit - Linero IF vit7  -  1  
22
11:30
mån
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Anderslövs BoIK  -      
22
10:00
mån
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Torns IF  -      
 
21
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Bjärreds IF svart11  -  2  
21
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Dösjebro IP
Knattespelen - Linero Idrottsförening  -      
20
12:00
lör
12:00    
Pojkar 06, Dösjöbro IP konstgräs 9-manna
Dösjöbro IF vit - Linero IF2  -  6  
20
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Lunds BOIS röd  -      
20
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
18
19:00
tor
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Snogeröds IF2  -  3  
15
19:30
mån
19:30    
Herrar, fotboll, Anderslövs IP konstgräs 11-manna
Anderslövs BoIK - Linero IF3  -  3  
 
14
17:30
sön
17:30    
Pojkar 05, Tolvans IP B-plan 9-manna
IF Lödde - Linero IF röd20  -  0  
14
15:00
sön
15:00    
Pojkar U16, Linero IP - Konstgräs
Linero IF vit - Jonstorps IF FK5  -  2  
14
13:00
sön
13:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Dalby GIF blå  -      
14
13:00
sön
13:00    
Flickor 05-06, Vikenplanen
Furulunds IK - Linero IF/Södra Sandby IF11  -  8  
14
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Dalhems IP A-plan 7-manna 2
Backarnas FF - Linero IF vit  -      
14
11:45
sön
11:45    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Dalby GIF vit  -      
14
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF - Furulunds IK svart4  -  3  
14
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Oxie SK röd  -      
14
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Borgeby IP, Konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF vit  -      
13
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Dalby IP konstgräs
Dalby GIF - Linero IF3  -  0  
13
14:00
lör
14:00    
Pojkar 05, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Staffanstorp United FC 13  -  3  
13
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Lunds FF vit  -      
13
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 5-manna B
Linero IF röd - Arlövs BI vit  -      
13
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Staffanstorp United FC blå  -      
13
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF vit - Kävlinge GoIF  -      
13
10:00
lör
10:00    
Pojkar U16, Borgeby IP, E-plan konstgräs
Bjärreds IF 2 - Linero IF röd3  -  2  
13
09:30
lör
09:30    
Pojkar 09, Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
Uppåkra IF grön - Linero IF vit  -      
11
18:30
tor
18:30    
Flickor 08-09, Sjöbo IP konstgräs 7 manna 1
Sjöbo IF - Linero IF röd  -      
 
07
15:00
sön
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF - Teknologkårens IF LTH1  -  1  
07
11:15
sön
11:15    
Flickor 10-11, Linero IP - Konstgräs
 
Linero Idrottsförening - Lunds Bois, Askeröds IF  -      
07
09:30
sön
09:30    
Pojkar 10, Bortaplan
Dalby GIF - Linero Idrottsförening  -      
07
08:00
sön
08:00    
Pojkar 08, Klostergårdens IP
7-manna Kick-off-cup - Linero Idrottsförening  -      
06
13:00
lör
13:00    
Pojkar U16, Höganäs Sportcenter, konstgräs Syd
Höganäs BK - Linero IF vit0  -  7  
06
12:00
lör
12:00    
Pojkar 09, Smörlyckans IP, Lund
 
LBK:s 7-mannakickoff - Linero IF - två lag  -      
06
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Bara GIF  -      
06
09:30
lör
09:30    
Pojkar 07, Höganäs
Olika - Linero Idrottsförening  -      
MARS 2019
 
31
11:00
sön
11:00    
Pojkar U16, Norrvalla IP, Helsingborg
Helsingborg IF - Linero Idrottsförening  -      
31
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds BOIS  -      
30
15:00
lör
15:00    
Herrar, fotboll, Smygehamn
Ingelsta IK - Linero Idrottsförening  -      
30
14:00
lör
14:00    
Pojkar 10, Gunnesbo Gård
Lunds BOIS - Linero Idrottsförening  -      
30
12:00
lör
12:00    
Flickor 05-06, Bortaplan Lomma
Nike BK - Linero Idrottsförening  -      
30
11:00
lör
11:00    
Pojkar 07, Bara IP
Bara GIF - Linero Idrottsförening  -      
30
08:45
lör
08:45    
Pojkar 05, Bortaplan
IF Lödde - Linero Idrottsförening  -      
30
08:00
lör
08:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs
 
Linero IF - två lag - Linerocupen för P09  -      
 
24
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Skabersjö IF4  -  0  
24
10:00
sön
10:00    
Pojkar 05, Höllvikens ip
 
- Linero Idrottsförening  -      
24
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Dalby GIF  -      
24
10:00
sön
10:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
TFK Nova Eslöv - Linero Idrottsförening  -      
24
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - IF Lödde  -      
24
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - IF Lödde  -      
23
07:30
lör
07:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
 
Linero IF - Linero IF Trophy  -      
22
18:30
fre
18:30    
Pojkar U16, Östran konstgräs, Vellinge
Vellinge IF - Linero Idrottsförening  -      
 
17
14:00
sön
14:00    
Pojkar U16, Linero IP A-plan
Linero IF - Tomelilla IF3  -  3  
17
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Tornvallen
Torns IF - Linero Idrottsförening  -      
17
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Nike  -      
16
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Höllviken
 
Skåne-VM slutspel 16/17 mars - Linero IF  -      
16
09:00
lör
09:00    
Pojkar 12, Bortaplan
Linero Idrottsförening PF12 - Torns if PF12  -      
15
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF (5) - Klågerups GIF (7)5  -  0  
15
18:45
fre
18:45    
Pojkar U16, Limhamns IP, konstgräs
Hyllie IK - Linero IF0  -  5  
 
10
15:30
sön
15:30    
Pojkar 06, Mariedals IP
Lilla Torg FF - Linero IF  -      
10
15:00
sön
15:00    
Pojkar U16, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Oxie SK  -      
10
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Hörby IP konstgräs
Askeröds IF (6) - Linero IF (5)1  -  1  
10
13:30
sön
13:30    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds BK  -      
10
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Brovallen
LB07 - Linero Idrottsförening  -      
10
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Eslövs BK  -      
10
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Lilla Torg  -      
10
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Lilla Torg  -      
09
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - FC Rosengård  -      
 
03
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Mellanhedens IP A-plan
FC Bellevue (6) - Linero IF (5)4  -  0  
03
13:00
sön
13:00    
Pojkar 05, Bortaplan
Kulladals FF - Linero Idrottsförening  -      
03
13:00
sön
13:00    
Pojkar U16, Klostergårdens IP plan 4 konstgräs
Lunds BK - Linero IF8  -  1  
03
11:15
sön
11:15    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Oxie  -      
03
11:15
sön
11:15    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Oxie  -      
02
14:30
lör
14:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Västra Ingelstad IS  -      
02
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - FC Rosengård  -      
02
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Bäckagårds IP
Kvarnby IK - Linero Idrottsförening  -      
FEBRUARI 2019
 
24
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Åkarps IF  -      
24
09:15
sön
09:15    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Linero IF P08  -      
23
11:00
lör
11:00    
Herrar, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Teckomatorps SK - Linero Idrottsförening7  -  1  
21
11:50
tor
11:50    
Pojkar 09, Bergahallen, Eslöv
 
Sportlovscupen - Linero IF - två lag  -      
20
15:10
ons
15:10    
Pojkar 06, Bergahallen, Eslöv
 
Sportlovscupen - Linero IF - två lag  -      
 
16
13:00
lör
13:00    
Herrar, fotboll, Ulkavallen
Borstahusens BK - Linero Idrottsförening3  -  0  
 
10
11:30
sön
11:30    
Pojkar 07, Västervångs IP (Vanhög)
FC Trelleborg - Linero Idrottsförening  -      
10
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Höllvikens IP
BK Höllviken - Linero IF  -      
09
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Hyllie   -      
09
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Bortaplan
BK Höllviken - Linero Idrottsförening  -      
09
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Lomma IP
GIF Nike - Linero Idrottsförening  -      
09
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - IF Limhamn Bunkeflo  -      
09
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Torns IF  -      
09
09:00
lör
09:00    
Pojkar 08, Heleneborgshallen, Svalöv
Billeberga Futsal och Straffcup - Linero Idrottsförening  -      
 
03
13:00
sön
13:00    
Pojkar 05, Bortaplan
Husie IF - Linero Idrottsförening  -      
03
13:00
sön
13:00    
Pojkar 07, Kristianstad Arena
Olika - Linero Idrottsförening  -      
02
12:00
lör
12:00    
Pojkar U16, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Helsingborgs AIS  -      
02
07:30
lör
07:30    
Pojkar 10, Veberöd
Romelecupen - Linero Idrottsförening  -      
02
06:50
lör
06:50    
Pojkar 06, Kristianstad Arena
 
Kristianstad Arena Cup - Linero IF - två lag  -      
01
19:00
fre
19:00    
Herrar, fotboll, Stångby IP
Torns IF J - Linero Idrottsförening2  -  1  
01
18:45
fre
18:45    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Helsingborgs IF  -      
JANUARI 2019
 
27
16:30
sön
16:30    
Herrar, fotboll, Vipeholmshallen
Linero IF - Medina IF3  -  3  
27
09:00
sön
09:00    
Pojkar 08, Idrottshallen, Veberöd
Romelecupen - Linero Idrottsförening  -      
26
14:50
lör
14:50    
Pojkar 06, Svalebohallen
 
Romelecupen - Linero IF - två lag  -      
26
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Gislövs IF  -      
26
11:00
lör
11:00    
Pojkar U16, Vikenplanen, Furulund
Furulunds IK - Linero Idrottsförening  -      
 
20
15:30
sön
15:30    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Gislöv IF  -      
20
13:00
sön
13:00    
Pojkar U16, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - GIF Nike  -      
20
11:00
sön
11:00    
Pojkar 09, Kristianstad Arena
 
Kristanstad Arena Cup - Linero IF - två lag  -      
19
16:30
lör
16:30    
Herrar, fotboll, Rosengårds Sporthall
FC Rosengård 1917 (2) - Linero IF2  -  4  
19
11:00
lör
11:00    
Pojkar 05, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Arlövs BI  -      
19
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Oxievångs IP
Oxie - Linero Idrottsförening  -      
19
09:00
lör
09:00    
Pojkar U16, Kristianstad Arena
olika - Linero Idrottsförening  -      
 
13
15:30
sön
15:30    
Herrar, fotboll, Tunahallen
Linero IF - Croatia Helsingborg KIF6  -  4  
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Bunkeflo IP Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo - Linero Idrottsförening  -      
12
14:30
lör
14:30    
Pojkar U16, Killebäckshallen, Södra Sandby
olika - Linero Idrottsförening  -      
12
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Harlösa
Harlösaspelen 2019 - Linero Idrottsförening  -      
12
12:00
lör
12:00    
Pojkar 05, Bortaplan
IFK Klagshamn - Linero Idrottsförening  -      
12
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Mellanhedens IP
FC Bellevue - Linero Idrottsförening  -      
11
18:30
fre
18:30    
Pojkar U16, Bortaplan
Kvarnby IK - Linero Idrottsförening  -      
 
05
14:30
lör
14:30    
Pojkar 06, Bergaviks IP
IFk Berga - Linero IF  -      
05
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Färjestaden, Öland
 
Farjestadens GoIF - Linero IF  -      
04
08:00
fre
08:00    
Pojkar 06, Bortaplan
 
Barometern Cup - Linero IF - två lag  -      
03
07:45
tor
07:45    
Pojkar 09, Bråhögshallen, Staffanstorp
 
Bråhögscupen - Linero IF - två lag  -      
03
06:15
tor
06:15    
Pojkar 06, Baltiska hallen, Malmö
 
Skånecupen - Linero IF - två lag  -      
DECEMBER 2018
 
30
18:00
sön
18:00    
Askecupen 2018 - Linero Idrottsförening  -      
29
09:20
lör
09:20    
Pojkar U16, Bortaplan
olika - Linero Idrottsförening  -      
28
17:00
fre
17:00    
Herrar, fotboll, Strövesltorp
Strövelstorpscupen 2018 - Linero Idrottsförening  -      
28
11:45
fre
11:45    
Pojkar 09, Baltiska hallen, Malmö
 
Skånecupen - Linero IF - två lag  -      
 
22
12:00
lör
12:00    
Herrar, fotboll, Höganäs Sportcenter
Brunnby FF - Linero IF5  -  13
 
16
14:15
sön
14:15    
Herrar, fotboll, Pilbäckshallen
Rosengård FF - Linero IF3  -  3  
16
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Västervångs IP, Trelleborg
FC Trelleborg:P07 - Linero IF  -      
15
16:00
lör
16:00    
Pojkar 05, Bortaplan
 
LB07 - Linero Idrottsförening  -      
 
09
16:30
sön
16:30    
Herrar, fotboll, Vipeholmhallen
Linero IF - Futsal Club Ängelholm7  -  4  
09
12:30
sön
12:30    
Pojkar U16, Olympiafältet, Helsingborg
Helsingborgs AIS - Linero Idrottsförening  -      
09
12:00
sön
12:00    
Pojkar 06, Rosengård IP
FC Rosengård 1917:röd - Linero IF  -      
09
11:00
sön
11:00    
Pojkar 05, Bortaplan
Kulladals FF - Linero Idrottsförening  -      
09
09:00
sön
09:00    
Pojkar 08, Oxievångs sporthall
Tomtecupen - Linero Idrottsförening  -      
08
14:00
lör
14:00    
Herrar, fotboll, Smörlyckans IP
Lunds SK - Linero Idrottsförening1  -  2  
08
13:30
lör
13:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - LB07  -      
08
12:00
lör
12:00    
Pojkar 05, Bortaplan
FC Rosengård - Linero Idrottsförening  -      
08
10:45
lör
10:45    
Pojkar 09, Oxievång idrottshall, Oxie
 
Tomtecupen - Linero IF - två lag  -      
08
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Bara GIF  -      
04
18:45
tis
18:45    
Herrar, fotboll, Limhamns IP
Limhamns FF - Linero Idrottsförening3  -  1  
 
02
15:00
sön
15:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
Furulunds IK - Linero Idrottsförening  -      
02
14:00
sön
14:00    
Pojkar U16, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Furulund IK  -      
02
13:30
sön
13:30    
Pojkar 05, Bortaplan
Kvarnby IK - Linero Idrottsförening  -      
02
11:00
sön
11:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - IFK Ystad FK  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se