Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Spelade matcher
JULI 2020
 
02
18:30
tor
18:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - Dalby GIF  -      
JUNI 2020
 
30
18:30
tis
18:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Ystad IF FF  -      
 
28
15:00
sön
15:00    
Flickor 12-13, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Hyllie  -      
28
14:00
sön
14:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
 
Linero IF - två lag - FF Atletiko Malmö  -      
28
10:30
sön
10:30    
Flickor 08-09, Pilängsplanen i Lomma
Nike - Linero Idrottsförening  -      
28
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Bortaplan
LB07 - Linero IF  -      
 
21
18:00
sön
18:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
 
Linero IF - BK Höllviken  -      
21
15:00
sön
15:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) B
 
Linero IF - Furulunds IK  -      
21
sön
00:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
IFK Klagshamn - Linero IF  -      
17
19:30
ons
19:30    
Herrar, fotboll, Gunnesbogård
Lunds BOIS - Linero Idrottsförening  -      
16
18:30
tis
18:30    
Pojkar 07, Hgalids IP, B-plan 9-manna
Harrie FF blå - Linero IF röd  -      
 
14
15:00
sön
15:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - IF Lödde 2
  -      
14
12:30
sön
12:30    
Pojkar 09, Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF vit  -      
14
11:30
sön
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Torns IF orange4  -  3  
14
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Södra Sandby IF vit  -      
14
11:00
sön
11:00    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - FC Bellevue  -      
14
10:30
sön
10:30    
Pojkar 06, Gunnesbo Gård A-plan 9-manna
Lunds BOIS - Linero IF vit4  -  3  
14
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF  -      
14
10:00
sön
10:00    
Flickor 12-13, Gunnesbo IP
Lunds Bois - Linero Idrottsförening  -      
14
09:30
sön
09:30    
Flickor 10-11, Oxievångs IP
Oxie SK vit - Linero IF vit  -      
13
15:00
lör
15:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF - Borgeby FK röd (9m)2  -  6  
13
13:30
lör
13:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Spanska Akademin FF  -      
13
13:00
lör
13:00    
Pojkar 12, Gunnesbo IP
Lunds BOIS - Linero IF P12  -      
13
12:00
lör
12:00    
Pojkar 08, Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF vit - Linero IF grön  -      
13
12:00
lör
12:00    
Flickor 10-11, Askeröds IP B-plan 7-manna 1
Askeröds IF - Linero IF röd  -      
13
11:30
lör
11:30    
Pojkar 06, Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
Malmö FF - Linero IF röd9  -  4  
13
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF vit - Furulunds IK svart  -      
13
11:00
lör
11:00    
Pojkar 09, Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF blå - Linero IF röd  -      
13
11:00
lör
11:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Staffanstorp United3  -  1  
13
10:30
lör
10:30    
Pojkar 08, Lomma IP B-plan, konstgräs 7-manna 1
GIF Nike grön - Linero IF röd  -      
13
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF röd - Veberöds AIF  -      
13
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Hardeberga BK/GIF Nike  -      
10
18:00
ons
18:00    
Pojkar 08, Knutsvallen B-plan 7-manna 1
Hardeberga BK röd - Linero IF vit  -      
09
18:00
tis
18:00    
Flickor 08-09, Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF - Linero IF röd  -      
 
07
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Eslövs BK röd9  -  1  
07
12:30
sön
12:30    
Flickor 05-06, Dalhems IP A-plan
Backarnas FF - Linero IF9  -  5  
07
12:00
sön
12:00    
Flickor 08-09, Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
FC Staffanstorp blå - Linero IF vit  -      
07
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - GIF Nike blå  -      
07
11:00
sön
11:00    
Pojkar 07, Bortaplan
Harlösa IF - Linero IF röd3  -  6  
07
11:00
sön
11:00    
Pojkar 10, Bortaplan
Genarps IF - Linero IF vit  -      
07
11:00
sön
11:00    
Flickor 12-13, Bortaplan
Uppåkra - Linero Idrottsförening  -      
07
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
07
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Södra Sandby IP
Södra Sandby IF - Linero Idrottsförening  -      
07
08:20
sön
08:20    
U16, Bortaplan
U16 » 
Limhamn - Linero Idrottsförening
  -      
06
14:00
lör
14:00    
Pojkar 09, Uppåkravallen
Uppåkra IF - Linero IF  -      
06
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Lunds BK4  -  6  
06
13:00
lör
13:00    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Torns IF  -      
06
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Södra Sandby IF  -      
06
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Genarps IF  -      
06
11:00
lör
11:00    
Råå IF - Linero Idrottsförening4  -  1  
06
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds FF vit  -      
06
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Hörby IP konstgräs 7-manna 1
Hörby FF svart - Linero IF röd  -      
06
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Klostergården IP, plan 4
Lunds BK - Linero Idrottsförening  -      
06
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Gräsplan
Linero IF P12 - Bjärreds IF  -      
06
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Malmö City FC  -      
05
19:00
fre
19:00    
U16, Bortaplan
U16 » 
Uppåkra IF grön - Linero Idrottsförening
  -      
05
18:30
fre
18:30    
Pojkar 07, Tolvans IP C-plan 9-manna
IF Lödde gul - Linero IF vit0  -  5  
MAJ 2020
 
31
15:00
sön
15:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - BK Olympic
  -      
31
12:00
sön
12:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
Rydsgårds AIF/Skivarps GIF - Linero IF  -      
31
12:00
sön
12:00    
Flickor 10-11, Dalhems IP A-plan 7-manna 2
Backarnas FF - Linero IF vit  -      
31
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF blå - Linero IF röd  -      
31
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Eslövs BK  -      
31
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero idrottsförening - Linero Idrottsförening  -      
31
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - FC Champions  -      
31
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Färs & Frosta Arena, Höör B-plan 9-manna
Höörs IS vit - Linero IF vit4  -  8  
31
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Torns IF svart4  -  3  
31
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - FC Staffanstorp vit  -      
31
10:00
sön
10:00    
Flickor 10-11, Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
Lunds FF - Linero IF röd  -      
30
15:00
lör
15:00    
Pojkar 06, Staffansvallen Plan 3, konstgräs
Staffanstorp United FC röd - Linero IF röd2  -  4  
30
14:00
lör
14:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF - Svedala IF0  -  8  
30
13:30
lör
13:30    
Flickor 10-11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Bara GoIF  -      
30
12:00
lör
12:00    
Pojkar 08, Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK röd - Linero IF grön  -      
30
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF vit - Staffanstorp United FC gul  -      
30
11:00
lör
11:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Eslövs BK svart7  -  1  
30
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF röd - Trollenäs IF  -      
30
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Lunds FF/Arlövs BI  -      
30
10:00
lör
10:00    
Flickor 12-13, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Södra Sandby  -      
30
09:30
lör
09:30    
Pojkar 09, Kronetorpsvallen B-plan 7-manna
Arlövs BI blå - Linero IF röd  -      
29
18:30
fre
18:30    
Pojkar 08, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Linero IF vit  -      
 
24
18:00
sön
18:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Vellinge IF  -      
24
15:00
sön
15:00    
Veberöds AIF - Linero Idrottsförening1  -  3  
24
15:00
sön
15:00    
U16, Bortaplan
U16 » 
Furulund ik - Linero Idrottsförening
  -      
24
11:00
sön
11:00    
Pojkar 07, Borgeby IP
Bjärreds IF - Linero Idrottsförening  -      
23
15:00
lör
15:00    
Flickor 10-11, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - Linero Idrottsförening  -      
23
11:30
lör
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Kulladals FF  -      
23
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
 
Linero Idrottsförening - GIF Nike   -      
23
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Södra Sandby IF  -      
23
09:30
lör
09:30    
Flickor 05-06, Bortaplan
Dösjöbro IF - Linero Idrottsförening  -      
23
09:00
lör
09:00    
Pojkar 12, Smörlyckans IP
Lunds FF - Linero IF P12  -      
21
15:00
tor
15:00    
Flickor 10-11, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Linero Idrottsförening  -      
21
10:30
tor
10:30    
Pojkar 08, Gunnesbo Gård
Lunds BOIS - Linero IF  -      
21
10:00
tor
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Torns IF  -      
21
09:00
tor
09:00    
Pojkar 08, Borgeby IP
BIF-cupen - Linero IF  -      
20
17:30
ons
17:30    
Pojkar 07, Vikenplanen
Furulunds IK - Linero IF vit8  -  2  
 
17
14:00
sön
14:00    
Kulladals FF - Linero Idrottsförening3  -  3  
17
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Dalby GIF4  -  8  
17
13:00
sön
13:00    
Flickor 08-09, Borgeby IP B-plan
Borgeby FK - Linero IF röd  -      
17
12:00
sön
12:00    
Pojkar 10, Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF 2 - Linero IF vit  -      
17
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Bjärreds IF röd  -      
17
11:00
sön
11:00    
U16, Bortaplan
U16 » 
Limhamn - Linero Idrottsförening
  -      
17
10:30
sön
10:30    
Flickor 08-09, Svanvallen IP A-plan 7-manna 1
Maglasäte IF - Linero IF vit  -      
17
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Värpinge IF vit  -      
17
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - GIF Nike grön  -      
17
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Smörlyckans IP / Genarps IP
Lunds SK / Genarps IP - Linero Idrottsförening  -      
17
09:30
sön
09:30    
Pojkar 10, Borgeby IP B-plan 7-manna 2
Bjärreds IF vit - Linero IF röd  -      
16
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF röd - FC Rosengård 19177  -  4  
16
12:00
lör
12:00    
Pojkar 07, Färs & Frosta Arena, Höör konstgräs
Maglasäte IF - Linero IF röd1  -  5  
16
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Linero IF  -      
16
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Önneköps IF  -      
16
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF  -      
16
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BK vit  -      
16
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Gräsplan
Linero IF P12 - Södra Sandby IF  -      
16
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lilla Torg FF  -      
15
18:30
fre
18:30    
Flickor 05-06, Södra Sandby IP gräsplan 2
Södra Sandby IF (9m) - Linero IF17  -  2  
 
10
15:00
sön
15:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Hyllie Ik
  -      
10
12:00
sön
12:00    
Pojkar 09, Limhamns IP, plan 2, konstgräs 7-manna 1
IF Limhamn Bunkeflo L1 - Linero IF röd  -      
10
11:30
sön
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Lunds FF4  -  3  
10
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Svalebo, konstgräs 7-manna 1
Veberöds AIF svart - Linero IF vit  -      
10
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Dalby GIF  -      
10
10:30
sön
10:30    
Pojkar 08, Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 1
Lunds BOIS röd - Linero IF grön  -      
10
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Askeröds IF  -      
10
10:00
sön
10:00    
Flickor 10-11, Bara IP konstgräs 7-manna 1
Bara GoIF vit - Linero IF vit  -      
10
09:30
sön
09:30    
Pojkar 08, Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
IF Limhamn Bunkeflo B2 - Linero IF röd  -      
09
16:00
lör
16:00    
Pojkar 06, Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK röd - Linero IF vit10  -  7  
09
15:00
lör
15:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF - Vellinge IF1  -  20
09
11:30
lör
11:30    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Harrie FF blå14  -  0  
09
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Askeröds IP B-plan 7-manna 1
Askeröds IF 2 - Linero IF vit  -      
09
11:30
lör
11:30    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF vit - Klågerups GoIF  -      
09
11:00
lör
11:00    
Pojkar 06, Ljungvalla, Furulund
Linero IF - Furulunds IK  -      
09
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds FF grön  -      
09
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Dalby GIF  -      
09
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF - Linero IF röd  -      
 
03
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF vit - Löberöds IF/GOF IF10  -  1  
03
13:15
sön
13:15    
U16, Bortaplan
U16 » 
Staffanstorp - Linero Idrottsförening
  -      
03
13:00
sön
13:00    
Teckomatorp SK - Linero Idrottsförening2  -  2  
03
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Värpinge IF vit  -      
03
11:00
sön
11:00    
Pojkar 07, Berga IP konstgräs
Eslövs BK randig - Linero IF vit1  -  7  
03
10:30
sön
10:30    
Flickor 08-09, Ölyckevallen C-plan 7-manna
Löberöds IF - Linero IF vit  -      
03
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Bjärreds IF röd  -      
03
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Åkarps IF 2  -      
03
10:00
sön
10:00    
Pojkar 10, Tornvallen, Stångby
Torns IF - Linero IF  -      
03
10:00
sön
10:00    
Pojkar 11, Borgeby IP
Linero Idrottsförening - Bjärreds IF  -      
02
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP A-plan
Linero IF röd - Eslövs BK7  -  5  
02
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Hardeberga BK vit  -      
02
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BOIS  -      
02
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF grön  -      
02
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Klostergården
Linero Idrottsförening - Lunds BK  -      
02
10:00
lör
10:00    
Flickor 08-09, Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF - Linero IF röd  -      
02
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - FC Bellevue  -      
02
09:30
lör
09:30    
Pojkar 10, Gunnesbo Gård
Lunds BOIS - Linero IF  -      
02
09:00
lör
09:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
Husie IF - Linero Idrottsförening  -      
01
11:45
fre
11:45    
Pojkar 07, Kirsebergs IP
Malmö City FC - Linero Idrottsförening  -      
01
11:00
fre
11:00    
Pojkar 07, Tornvallen, Stångby konstgräs 9-manna
Torns IF orange - Linero IF röd  -      
01
10:00
fre
10:00    
Pojkar 12, Södra Sandby IP
Linero IF P12 - Södra Sandby IF  -      
APRIL 2020
 
26
15:00
sön
15:00    
U16, Linero IP - Gräsplan
U16 » 
Linero Idrottsförening - Nike
  -      
26
12:00
sön
12:00    
Pojkar 06, Borgeby IP
Bjärreds IF blå - Linero IF röd  -      
26
12:00
sön
12:00    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF - Gärsnäs AIS  -      
26
11:30
sön
11:30    
Pojkar 08, Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
Åkarps IF 1 - Linero IF röd  -      
26
11:30
sön
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF vit - Marieholms IS  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BOIS  -      
26
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF röd  -      
26
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP B-plan 7-manna A
Linero IF röd - Södra Sandby IF blå  -      
26
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Linero IF  -      
26
10:00
sön
10:00    
Flickor 10-11, Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
BK Höllviken röd - Linero IF vit  -      
25
13:00
lör
13:00    
Pojkar 06, Smörlyckans IP, Lund
Lunds FF - Linero IF vit  -      
25
11:00
lör
11:00    
Flickor 10-11, Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
Oxie SK svart - Linero IF röd  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Harlösa IF  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero Idrottsförening - Harlösa  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Högalids IP, B-plan 7-manna 1
Harrie FF blå - Linero IF vit  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - GIF Nike  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Gräsplan
Linero Idrottsförening - Lunds Bois / Torns IF  -      
23
18:30
tor
18:30    
Pojkar 08, Askeröds IP B-plan 7-manna 1
Askeröds IF 1 - Linero IF grön  -      
23
17:30
tor
17:30    
Pojkar 12, Tolvans IP
Linero IF P12 - IF Lödde  -      
 
19
15:30
sön
15:30    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Torns IF3  -  1  
19
14:00
sön
14:00    
Pojkar 07, Husarängens IP A-plan 9-manna
Eslövs BK svart - Linero IF röd  -      
19
13:30
sön
13:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF vit - Bjärred IF röd  -      
19
11:30
sön
11:30    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Lunds FF  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Högalids IP, B-plan 9-manna
Harrie FF röd - Linero IF vit  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Veberöds AIF  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF vit - Lunds FF  -      
19
09:30
sön
09:30    
Flickor 08-09, Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 2
Malmö FF Vit - Linero IF röd  -      
18
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF röd - Veberöds AIF  -      
18
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Klagshamns IP plan 2
IFK Klagshamn - Linero IF  -      
18
12:30
lör
12:30    
Flickor 10-11, Tornvallen
Torns If - Linero Idrottsförening  -      
18
11:30
lör
11:30    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Lunds FF grön  -      
18
11:30
lör
11:30    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Torns IF  -      
18
11:00
lör
11:00    
Pojkar 10, Smörlyckans IP
Lunds FF - Linero IF  -      
18
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BOIS vit  -      
18
10:00
lör
10:00    
Flickor 10-11, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - FC Möjligheten  -      
18
09:30
lör
09:30    
Flickor 08-09, Kulladals IP, konstgräs 7-manna 2
Kulladals FF - Linero IF vit  -      
15
19:00
ons
19:00    
Pojkar 08, Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
Värpinge IF röd - Linero IF röd  -      
13
14:00
mån
14:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Löberöds IF  -      
13
11:30
mån
11:30    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - GIF Nike  -      
13
10:00
mån
10:00    
Pojkar 11, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - IF Lödde / Staffanstorp  -      
13
10:00
mån
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo 1  -      
 
12
12:30
sön
12:30    
Flickor 05-06, Dalhems IP
Backarnas FF - Linero Idrottsförening  -      
12
11:00
sön
11:00    
Pojkar 08, Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF - Linero IF vit  -      
12
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Maglasäte IF  -      
11
13:30
lör
13:30    
Flickor 05-06, Linero IP A-plan
Linero IF - Lunds FF (9m)  -      
11
11:00
lör
11:00    
Flickor 10-11, Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF - Linero IF röd  -      
11
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Gräsplan
Linero IF - Linero IF  -      
10
14:00
fre
14:00    
Pojkar 06, Tolvans IP, Löddeköpinge
IF Lödde - Linero IF röd  -      
09
18:45
tor
18:45    
Herrar, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds SK2  -  5  
 
05
11:00
sön
11:00    
Flickor 08-09, Dalby IP
Dalby Gif - Linero Idrottsförening  -      
04
14:00
lör
14:00    
Pojkar 10, Torns IF, Stångby
Torns IF - Linero Idrottsförening  -      
04
12:00
lör
12:00    
Flickor 08-09, Oxievångs IP
Oxie SK - Linero Idrottsförening  -      
04
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF P12 - Linero IF P12  -      
MARS 2020
 
29
15:15
sön
15:15    
Flickor 10-11, Malmö IP
FC Rosengård - Linero Idrottsförening  -      
29
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Harlyckan 3, Helsingborg
Eskilsminne IF - Linero IF  -      
29
12:00
sön
12:00    
Pojkar 07, Oxievångs IP
Oxie SK - Linero Idrottsförening  -      
29
10:30
sön
10:30    
Flickor 05-06, Bortaplan
Backarnas - Linero Idrottsförening  -      
29
09:00
sön
09:00    
Pojkar 08, Klostergårdens IP
LBK 7-manna kickoff - Linero IF  -      
28
13:00
lör
13:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Södra Sandby3  -  2  
28
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Bortaplan
Lunds FF - Linero Idrottsförening  -      
28
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds FF  -      
28
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Linero IF  -      
28
09:30
lör
09:30    
Pojkar 06, Kulladals IP
Kulladals FF - Linero IF  -      
27
19:00
fre
19:00    
U16, Linero IP - Gräsplan
U16 » 
Linero Idrottsförening -  BK Landora
  -      
26
18:30
tor
18:30    
Herrar, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Limhamns FF5  -  6  
 
22
14:00
sön
14:00    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Landskrona BoIS  -      
22
13:00
sön
13:00    
Pojkar 11, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds FF  -      
22
13:00
sön
13:00    
U16, Bortaplan
U16 » 
Lunds b - Linero Idrottsförening
  -      
22
12:30
sön
12:30    
Herrar, fotboll, Sandbyvallen
Södra Sandby IF - Linero Idrottsförening3  -  1  
22
10:00
sön
10:00    
Flickor 08-09, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Torns IF  -      
21
11:00
lör
11:00    
Pojkar 07, Smörlyckans IP
Lunds FF - Linero Idrottsförening  -      
21
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - BK Olympic  -      
21
09:40
lör
09:40    
Flickor 05-06, Bortaplan
Svedala - Linero Idrottsförening  -      
21
08:50
lör
08:50    
Pojkar 08, Bortaplan
 
Avslutning Vintercupen - Linero Idrottsförening  -      
19
18:30
tor
18:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - FC Bellevue  -      
 
15
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF (5) - Lunds FF (6)2  -  2  
15
14:00
sön
14:00    
Pojkar 07, Västra Ingelstads IP konstgräs
Västra Ingelstad IS - Linero Idrottsförening  -      
15
12:00
sön
12:00    
Tomelilla - Linero Idrottsförening  -      
15
10:30
sön
10:30    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Torns IF  -      
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Malmö Stadionområdet plan 10
Hyllie IK - Linero IF  -      
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Harrie FF  -      
14
13:00
lör
13:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
 
Linero IF - Furulunds IK  -      
14
10:00
lör
10:00    
Flickor 05-06, Klubbstugan
Linero Idrottsförening - Vellinge IF  -      
14
09:30
lör
09:30    
Pojkar 08, Brovallens IP
LB07 Bunkeflo - Linero IF  -      
 
08
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Lunds FF  -      
08
11:00
sön
11:00    
Flickor 05-06, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Höllviken  -      
07
15:00
lör
15:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Hardeberga BK  -      
07
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Trollenäs IF  -      
07
11:00
lör
11:00    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Malmö City FC  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Smörlyckans IP
Lunds FF - Linero IF  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - Kvarnby IK  -      
 
01
14:00
sön
14:00    
Herrar, fotboll, Linero IP A-plan
Linero IF (5) - Orient FC (6)1  -  0  
01
10:00
sön
10:00    
Pojkar 07, Tornvallen, Stångby
Torns IF - Linero Idrottsförening  -      
01
10:00
sön
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - BK Höllviken  -      
FEBRUARI 2020
 
29
16:30
lör
16:30    
U16, Laröds IP, C-plan
U16 » 
- Linero Idrottsförening
  -      
29
14:00
lör
14:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Lunds BK  -      
29
13:30
lör
13:30    
Pojkar 06, Dösjöbro IP
Dösjöbro IF - Linero IF  -      
29
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs (½) B
Linero Idrottsförening - Dalby GIF  -      
29
10:00
lör
10:00    
Pojkar 09, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - Eslövs BK  -      
29
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Stångby IP
Torns IF - Linero IF P12  -      
29
09:00
lör
09:00    
Pojkar 08, Lomma IP, plan B1
GIF Nike - Linero IF  -      
 
23
16:15
sön
16:15    
U16, Bortaplan
U16 » 
Hyllie IK - Linero Idrottsförening
  -      
22
10:00
lör
10:00    
Pojkar 10, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Linero IF  -      
 
15
10:00
lör
10:00    
Pojkar 08, Olympia, plan 10
Helsingborgs IF - Linero IF  -      
 
09
15:00
sön
15:00    
Herrar, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Teknologkårens IF LTH1  -  4  
09
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Höllvikens IP
BK Höllviken - Linero IF  -      
08
13:00
lör
13:00    
Flickor 05-06, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Nike   -      
08
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Trelleborgs FF  -      
 
02
11:00
sön
11:00    
Pojkar 09, Stadionområdet, plan 10
Malmö FF - Linero IF  -      
01
13:00
lör
13:00    
Herrjuniorer, fotboll, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Vellinge FF  -      
01
13:00
lör
13:00    
U16, Borgeby IP
U16 » 
Bjärreds IF - Linero Idrottsförening
  -      
01
12:50
lör
12:50    
Pojkar 09, Kristianstad Arena
 
Kristianstad Arena Cup - Linero IF - två lag  -      
01
12:30
lör
12:30    
Pojkar 06, Veberöds Idrottshall
 
Romelecupen - Linero IF - två lag  -      
01
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - LB07 L  -      
01
08:00
lör
08:00    
Pojkar 10, Veberöds Idrottshall
Romelecupen - Linero Idrottsförening  -      
JANUARI 2020
 
26
18:30
sön
18:30    
Herrar, futsal, Lerbäckshallen
Linero IF - Medina IF8  -  4  
26
13:30
sön
13:30    
Pojkar 09, Bortaplan
Hyllie IK - Linero IF - två lag  -      
26
12:00
sön
12:00    
Pojkar 12, Svalebo Veberöd
Romelecupen - Linero IF  -      
26
07:10
sön
07:10    
Pojkar 06, Kristianstad Arena
 
Kristianstad Arena Cup - Linero IF - två lag  -      
25
13:00
lör
13:00    
Pojkar 07, Smörlyckans IP
Lunds SK - Linero Idrottsförening  -      
25
10:00
lör
10:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - LB07  -      
25
08:30
lör
08:30    
Pojkar 13, Vellinge
Viffecupen 2020 - Linero Idrottsförening  -      
25
08:30
lör
08:30    
Flickor 05-06, Klagshamn IP, Kamratvägen 1, 218 53 Klagshamn
IFK Klagshamn - Linero Idrottsförening  -      
25
08:00
lör
08:00    
Pojkar 08, Svaleboskolan, Veberöd
Romelecupen - Linero IF  -      
24
19:00
fre
19:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Kulladals FF
  -      
 
19
16:30
sön
16:30    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Lunds BK  -      
19
13:00
sön
13:00    
Herrar, futsal, Söderkulla Sporthall
Rosengård FF - Linero IF4  -  6  
19
12:00
sön
12:00    
GIF Nike - Linero Idrottsförening  -      
19
12:00
sön
12:00    
U16, Landskrona IP
U16 » 
Landora - Linero Idrottsförening
  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Hittarps IK  -      
19
10:00
sön
10:00    
Pojkar 08, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Lunds BK  -      
18
13:00
lör
13:00    
U16, Linero IP - Konstgräs
U16 » 
Linero Idrottsförening - Fortuna FF
  -      
18
11:30
lör
11:30    
Pojkar 09, Veberöds Idrottshall
 
Romelecupen - Linero IF - två lag  -      
 
12
17:30
sön
17:30    
Herrar, futsal, ISLK-Hallen
Linero IF - Ensamkommandes IF9  -  3  
12
11:00
sön
11:00    
Pojkar 07, Borgeby IP
Bjärreds IF - Linero Idrottsförening  -      
12
10:00
sön
10:00    
 
Kristianstad arena cup - Linero Idrottsförening  -      
11
14:00
lör
14:00    
Herrar, futsal, Harlösa
Harlösaspelen - Linero Idrottsförening  -      
 
05
10:20
sön
10:20    
 
Olika - Linero Idrottsförening  -      
05
07:00
sön
07:00    
Pojkar 06, Baltiska hallen
 
Linero IF - två lag - Skånecupen  -      
04
08:30
lör
08:30    
Pojkar 07, Baltiska hallen, Malmö
Skånecupen - Linero Idrottsförening  -      
03
14:30
fre
14:30    
Pojkar 09, Bergaviks IP, Kalmar
IFK Berga - Linero IF  -      
03
09:30
fre
09:30    
Pojkar 09, Fjölebro, Lindsdal
Lindsdals IF - Linero IF  -      
02
08:00
tor
08:00    
Pojkar 09, Kalmar Sporthall
 
Barometern Cup - Linero IF  -      
DECEMBER 2019
 
30
14:00
mån
14:00    
Askecupen - Linero Idrottsförening  -      
 
29
14:30
sön
14:30    
Pojkar 06, Bergaviks IP, Kalmar
IFK Berga - Linero IF  -      
29
12:40
sön
12:40    
Pojkar 09, Baltiska hallen
 
Skånecupen - Linero IF - två lag  -      
29
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Gastens IP
Färjestadens GOIF - Linero IF  -      
28
07:00
lör
07:00    
Pojkar 06, Kalmar Sporthall
 
Barometern Cup - Linero IF  -      
 
21
11:30
lör
11:30    
Herrar, futsal, Nyhemshallen
FC Ängelholm - Linero IF  -      
 
15
10:00
sön
10:00    
Pojkar 06, Linero IP - Konstgräs
Linero IF - BK Höllviken  -      
14
10:00
lör
10:00    
Pojkar 07, Oxievångs IP
Oxie SK - Linero Idrottsförening  -      
 
08
14:00
sön
14:00    
Pojkar 06, Västervångs IP (Västervångsskolan), Trelleborg
FC Trelleborg - Linero IF  -      
08
14:00
sön
14:00    
Flickor 05-06, Vikenplanen
Furulund - Linero Idrottsförening  -      
07
15:15
lör
15:15    
Pojkar 09, Vikenhallen, Furulund
 
FIK´s futsalcup - Linero IF - två lag  -      
07
11:00
lör
11:00    
Pojkar 13, Vikingahallen
Linero Idrottsförening - Tygelsjö  -      
07
10:30
lör
10:30    
Pojkar 07, Staffansvallens IP
Staffanstorp United - Linero Idrottsförening  -      
07
10:30
lör
10:30    
Pojkar 08, Jeppavallen
Höörs IS - Linero IF  -      
07
10:00
lör
10:00    
Pojkar 12, Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF P12 - Torns IF P12  -      
07
07:40
lör
07:40    
U16, Bromölla
U16 » 
Linero Idrottsförening - Lb - Hus - indoor cup
  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se