Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Matcher
DECEMBER 2019
 
07
15:15
lör
15:15    
Vikenhallen, Furulund
 
FIK´s futsalcup - Linero IF - två lag  -      
 
29
12:40
sön
12:40    
Baltiska hallen
 
Skånecupen - Linero IF - två lag  -      
JANUARI 2020
 
02
08:00
tor
08:00    
Kalmar Sporthall
 
Barometern Cup - Linero IF  -      
03
09:30
fre
09:30    
Fjölebro, Lindsdal
Lindsdals IF - Linero IF  -      
03
14:30
fre
14:30    
Bergaviks IP, Kalmar
IFK Berga - Linero IF  -      
 
18
11:30
lör
11:30    
Veberöds Idrottshall
 
Romelecupen - Linero IF - två lag  -      
 
26
13:30
sön
13:30    
Bortaplan
Hyllie IK - Linero IF - två lag  -      
FEBRUARI 2020
 
01
12:50
lör
12:50    
Kristianstad Arena
 
Kristianstad Arena Cup - Linero IF - två lag  -      
02
11:00
sön
11:00    
Stadionområdet, plan 10
Malmö FF - Linero IF  -      
 
29
10:00
lör
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - Eslövs BK  -      
MARS 2020
 
01
10:00
sön
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - BK Höllviken  -      
 
07
10:00
lör
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - två lag - Kvarnby IK  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Linero IP - Konstgräs
Linero IF - BK Olympic  -      
APRIL 2020
 
19
10:00
sön
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF vit - Lunds FF  -      
19
11:30
sön
11:30    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Lunds FF  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
26
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF röd  -      
MAJ 2020
 
03
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Åkarps IF 2  -      
03
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Värpinge IF vit  -      
 
10
11:30
sön
11:30    
Svalebo, konstgräs 7-manna 1
Veberöds AIF svart - Linero IF vit  -      
10
12:00
sön
12:00    
Limhamns IP, plan 2, konstgräs 7-manna 1
IF Limhamn Bunkeflo L1 - Linero IF röd  -      
 
17
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - GIF Nike grön  -      
17
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Bjärreds IF röd  -      
 
30
09:30
lör
09:30    
Kronetorpsvallen B-plan 7-manna
Arlövs BI blå - Linero IF röd  -      
31
11:30
sön
11:30    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Eslövs BK  -      
JUNI 2020
 
06
14:00
lör
14:00    
Uppåkravallen
Uppåkra IF - Linero IF  -      
07
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - GIF Nike blå  -      
 
13
11:00
lör
11:00    
Dalby IP 7-manna väst
Dalby GIF blå - Linero IF röd  -      
14
12:30
sön
12:30    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF vit  -      
 
21
15:00
sön
15:00    
Linero IP - Konstgräs (½) B
 
Linero IF - Furulunds IK  -      
 
28
14:00
sön
14:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
 
Linero IF - två lag - FF Atletiko Malmö  -      
AUGUSTI 2020
 
01
10:00
lör
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Svedala IF  -      
01
11:30
lör
11:30    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Svedala IF  -      
02
10:00
sön
10:00    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Lunds BK  -      
02
11:30
sön
11:30    
Linero IP - Konstgräs (½) A
Linero IF - Lunds BK  -      
 
15
10:30
lör
10:30    
Gislvs IP B-plan 7-manna 1
Gislövs IF - Linero IF vit  -      
15
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF röd  -      
 
23
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Hörby FF svart  -      
23
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - GIF Nike röd  -      
 
29
10:00
lör
10:00    
Svalebo, konstgrs 7-manna 2
Veberöds AIF svart - Linero IF vit  -      
29
11:00
lör
11:00    
Borgeby IP B-plan 7-manna 2
Bjärreds IF röd - Linero IF röd  -      
SEPTEMBER 2020
 
06
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Furulunds IK gul  -      
06
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Kvarnby IK röd  -      
 
12
13:00
lör
13:00    
Klostergrdens IP plan 4A konstgrs 7-manna
Lunds BK blå - Linero IF röd  -      
13
11:00
sön
11:00    
Tornvallen, Stngby konstgrs 7-manna 1
Torns IF svart - Linero IF vit  -      
 
20
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Kävlinge GoIF  -      
20
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Arlövs BI blå  -      
 
26
13:00
lör
13:00    
Klostergrdens IP plan 4A konstgrs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
27
10:00
sön
10:00    
Gamla IP, Klgerup konstgrs 7-manna 1
Klågerups GoIF röd - Linero IF röd  -      
OKTOBER 2020
 
04
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF grön  -      
04
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Uppåkra IF vit  -      
 
10
11:30
lör
11:30    
lyckevallen C-plan 7-manna
Löberöds IF - Linero IF vit  -      
11
13:30
sön
13:30    
Snarringe IP 7-manna 1
Skegrie BK grön - Linero IF röd  -      
 
18
08:00
sön
08:00    
Klostergården/Smörlyckan
 
LBK 7-mannakickoff - Linero IF  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se