Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Matcher
DECEMBER 2018
 
08
10:00
lör
10:00    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Bara GIF  -      
08
13:30
lör
13:30    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - LB07  -      
JANUARI 2019
 
12
10:00
lör
10:00    
Mellanhedens IP
FC Bellevue - Linero Idrottsförening  -      
13
10:00
sön
10:00    
Bunkeflo IP Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo - Linero Idrottsförening  -      
 
19
10:30
lör
10:30    
Oxievångs IP
Oxie - Linero Idrottsförening  -      
FEBRUARI 2019
 
03
13:00
sön
13:00    
Kristianstad Arena
Olika - Linero Idrottsförening  -      
 
09
10:30
lör
10:30    
Lomma IP
GIF Nike - Linero Idrottsförening  -      
10
11:30
sön
11:30    
Västervångs IP (Vanhög)
FC Trelleborg - Linero Idrottsförening  -      
 
24
09:15
sön
09:15    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Linero IF P08  -      
MARS 2019
 
02
10:00
lör
10:00    
Bäckagårds IP
Kvarnby IK - Linero Idrottsförening  -      
02
14:30
lör
14:30    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Västra Ingelstad IS  -      
 
10
10:00
sön
10:00    
Brovallen
LB07 - Linero Idrottsförening  -      
 
17
10:00
sön
10:00    
Tornvallen
Torns IF - Linero Idrottsförening  -      
 
30
11:00
lör
11:00    
Bara IP
Bara GIF - Linero Idrottsförening  -      
APRIL 2019
 
06
09:30
lör
09:30    
Höganäs
Olika - Linero Idrottsförening  -      
 
13
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Staffanstorp United FC blå  -      
13
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Lunds FF vit  -      
14
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Oxie SK röd  -      
 
22
12:45
mån
12:45    
Husarängens IP plan 2 7-manna 1
Eslövs BK grön - Linero IF vit  -      
22
17:00
mån
17:00    
Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF - Linero IF grön  -      
27
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF grön  -      
27
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Staffanstorp United FC svart  -      
28
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Svedala IF blå  -      
MAJ 2019
 
04
09:50
lör
09:50    
Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
Malmö FF 2 - Linero IF röd  -      
04
11:00
lör
11:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF svart - Linero IF grön  -      
05
10:00
sön
10:00    
Högalids IP, B-plan 7-manna 2
Harrie FF röd - Linero IF vit  -      
 
11
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Torns IF orange  -      
12
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Staffanstorp United FC vit  -      
 
16
17:30
tor
17:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Uppåkra IF svart  -      
18
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP, E-plan konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF grön  -      
19
12:00
sön
12:00    
Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs 7-manna 1
FC Bellevue 1 - Linero IF röd  -      
 
20
18:00
mån
18:00    
Borgeby IP,Konstgräs 7-manna 3
Bjärreds IF gul - Linero IF vit  -      
25
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Veberöds AIF  -      
25
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - Dalby GIF  -      
26
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
 
30
08:30
tor
08:30    
Borgeby IP
BIF-cupen - Linero Idrottsförening  -      
JUNI 2019
 
08
11:30
lör
11:30    
Ekevallen, Genarp B-plan
Genarps IF - Linero IF grön  -      
09
15:30
sön
15:30    
Borgeby IP, E-plan konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF röd - Linero IF röd  -      
 
15
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
15
14:00
lör
14:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF grön - FC Trelleborg vit  -      
 
26
19:00
ons
19:00    
Klostergårdens IP plan 8
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
28
08:00
fre
08:00    
Bromölla
IFö cup - Linero Idrottsförening  -      
29
09:00
lör
09:00    
Bromölla
Ifö cup - Linero Idrottsförening  -      
30
08:00
sön
08:00    
Bromölla
Ifö cup - Linero Idrottsförening  -      
AUGUSTI 2019
 
17
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Malmö City FC gul  -      
18
10:00
sön
10:00    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
Torns IF svart - Linero IF grön  -      
 
24
10:30
lör
10:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Linero IF röd  -      
25
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Genarps IF  -      
25
12:00
sön
12:00    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
 
29
17:45
tor
17:45    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Löberöds IF  -      
31
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Bjärreds IF röd  -      
SEPTEMBER 2019
 
06
18:30
fre
18:30    
Svalebo
Veberöds AIF vit - Linero IF röd  -      
08
17:00
sön
17:00    
Dalby IP konstgräs 7-manna öst
Dalby GIF - Linero IF grön  -      
 
14
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Torns IF orange  -      
14
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Veberöds AIF svart  -      
15
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - FC Trelleborg svart  -      
 
21
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
Staffanstorp United FC blå - Linero IF vit  -      
21
12:30
lör
12:30    
Klostergårdens IP plan 4B konstgräs 7-manna
Lunds BK svart - Linero IF grön  -      
22
13:30
sön
13:30    
Björkavallen A-plan 7-manna 1
Lövestads IF/Esperöds SK/Vanstads IF vit - Linero IF röd  -      
 
28
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Uppåkra IF grön  -      
29
10:30
sön
10:30    
Furehov IP plan 3
Åhus Horna BK röd - Linero IF röd  -      
OKTOBER 2019
 
05
10:00
lör
10:00    
Smörlyckans IP, konstgräs 7-manna 2
Lunds FF grön - Linero IF vit  -      
05
12:45
lör
12:45    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
Klågerups GoIF vit - Linero IF grön  -      
 
11
19:00
fre
19:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Klågerups GoIF röd  -      
12
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF grön - Bjärreds IF grön  -      
13
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Malmö FF 1  -      
 
19
10:30
lör
10:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
 
27
11:00
sön
11:00    
Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
FC Rosengård 1917 röd - Linero IF vit  -      
NOVEMBER 2019
 
10
10:30
sön
10:30    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - IFK Malmö  -      
 
22
18:00
fre
18:00    
Killebäckshallen, Södra Sandby
Olika - Linero Idrottsförening  -      
24
13:00
sön
13:00    
Exercisfältets IP, Landskrona
IK Wormo - Linero Idrottsförening  -      
 
30
10:30
lör
10:30    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Kulladals FF  -      
DECEMBER 2019
 
07
10:30
lör
10:30    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United - Linero Idrottsförening  -      
 
14
10:00
lör
10:00    
Oxievångs IP
Oxie SK - Linero Idrottsförening  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se