Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Matcher
DECEMBER 2018
 
09
09:00
sön
09:00    
Oxievångs sporthall
Tomtecupen - Linero Idrottsförening  -      
JANUARI 2019
 
27
09:00
sön
09:00    
Idrottshallen, Veberöd
Romelecupen - Linero Idrottsförening  -      
FEBRUARI 2019
 
09
09:00
lör
09:00    
Heleneborgshallen, Svalöv
Billeberga Futsal och Straffcup - Linero Idrottsförening  -      
 
24
10:00
sön
10:00    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Åkarps IF  -      
MARS 2019
 
10
13:30
sön
13:30    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds BK  -      
 
31
10:00
sön
10:00    
Linero IP - Konstgräs
Linero Idrottsförening - Lunds BOIS  -      
APRIL 2019
 
07
08:00
sön
08:00    
Klostergårdens IP
7-manna Kick-off-cup - Linero Idrottsförening  -      
 
14
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP, Konstgräs 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF vit  -      
 
20
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Lunds BK gul  -      
20
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Lunds BOIS röd  -      
 
28
11:30
sön
11:30    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 3
IF Lödde gul - Linero IF vit  -      
28
12:30
sön
12:30    
Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
Lunds BOIS vit - Linero IF röd  -      
MAJ 2019
 
04
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Dalby GIF  -      
05
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Lunds FF vit  -      
 
11
10:00
lör
10:00    
Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 1
Södra Sandby IF - Linero IF vit  -      
11
11:30
lör
11:30    
Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Linero IF röd  -      
 
18
09:30
lör
09:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Värpinge IF vit  -      
18
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - Askeröds IF  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 2
Staffanstorp United FC vit - Linero IF röd  -      
26
10:00
sön
10:00    
Högalids IP, B-plan 7-manna 1
Harrie FF röd - Linero IF vit  -      
JUNI 2019
 
08
09:30
lör
09:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF röd - Åkarps IF 1  -      
08
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna B
Linero IF vit - GIF Nike röd  -      
 
15
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Linero IF vit  -      
16
12:00
sön
12:00    
Aggarpsvallen, konstgräs 1 7-manna 2
Svedala IF blå - Linero IF röd  -      
AUGUSTI 2019
 
01
15:00
tor
15:00    
Bortaplan
 
Ica Öland cup 1 - Linero Idrottsförening  -      
02
10:00
fre
10:00    
Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
03
10:00
lör
10:00    
Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
04
10:00
sön
10:00    
Bortaplan
Ica Öland cup - Linero Idrottsförening  -      
 
18
10:00
sön
10:00    
Gamla IP
Klågerups GoIF röd - Linero IF vit  -      
18
12:00
sön
12:00    
Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
Åkarps IF 1 - Linero IF röd  -      
 
24
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Svedala IF  -      
24
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BK vit  -      
 
31
09:30
lör
09:30    
Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 2
Torns IF svart - Linero IF vit  -      
SEPTEMBER 2019
 
01
10:30
sön
10:30    
Rosengårds IP konstgräs 7-manna 2
FC Rosengård 1917 blå - Linero IF röd  -      
 
08
10:00
sön
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - GIF Nike grön  -      
08
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Veberöds AIF svart  -      
 
14
10:00
lör
10:00    
Södra Sandby IP gräsplan 3 7-manna 2
Södra Sandby IF - Linero IF vit  -      
15
12:00
sön
12:00    
Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Linero IF röd  -      
 
21
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
21
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds BOIS röd  -      
 
28
10:30
lör
10:30    
Tolvans IP B-plan 7-manna 1
IF Lödde gul - Linero IF vit  -      
29
11:00
sön
11:00    
Gunnesbo Gård A-plan 7-manna 2
Lunds BOIS vit - Linero IF röd  -      
OKTOBER 2019
 
05
10:00
lör
10:00    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Husie IF grön  -      
05
11:30
lör
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF vit - Lunds FF vit  -      
 
13
16:00
sön
16:00    
Borgeby IP B-plan 7-manna 1
Bjärreds IF grön - Linero IF vit  -      
NOVEMBER 2019
 
17
11:00
sön
11:00    
Linero IP - Konstgräs
Linero IF - Hittarps IK  -      
 
23
12:00
lör
12:00    
Gunnesbo Gård
Lunds BOIS - Linero IF  -      
DECEMBER 2019
 
01
11:00
sön
11:00    
Klostergårdens IP
Lunds BK - Linero Idrottsförening  -      
 
07
10:30
lör
10:30    
Jeppavallen
Höörs IS - Linero IF  -      
 
Hitta vår hjärtstartare
Vi sponsrar Linero IF
Felanmälan
Väder

klart.se